Dzień Gwiezdnych Wojen. Zobacz, jak Mark Hamill nabrał swoich fanów

4 maja fani Star Warsów obchodzą Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen. Dzień wcześniej twórcy wypuścili wideo promujące akcję charytatywną "Star Wars: Force for Change" z Markiem Hamillem.

Dzień Gwiezdnych Wojen (czyli Star Wars Day) to nieoficjalne święto wielbicieli Star Wars na całym świecie. Obchodzone jest 4 maja z bardzo prostego powodu - zdanie "May the Force be with You!" (niech Moc będzie z tobą) wymawia się podobnie do "May the 4th be with You!". Zwrotu tego po raz pierwszy użyto w 1979 roku w prasie, w tekście, w którym gratulowano brytyjskiej premier, Margaret Thatcher, zwycięstwa w wyborach.

Maj jest miesiącem bardzo wyjątkowym dla fanów Gwiezdnych Wojen - to właśnie w maju odbywały się premiery niemal wszystkich epizodów sagi. Zmieniło się to dopiero wraz z wejściem do kin filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", który swoją premierę miał w grudniu 2015 roku. Podobnie stało się ze spin-offem serii, "Łotrem 1", i tak będzie również z VIII częścią sagi "Star Wars: The Last Jedi", której premiera ma się w Polsce odbyć 14 grudnia tego roku.

Dzień przed Dniem Gwiezdnych Wojen, z okazji czterdziestej rocznicy premiery czwartego epizodu sagi, "Nowej nadziei", studio Lucasfilm udostępniło wideo, na którym zebrano fanów, żeby odczytali przed kamerami parę kultowych kwestii z filmu. Nie spodziewali się jednak, że w studiu zastaną również Marka Hamilla.

Zobacz jak Mark Hamill nabiera swoich fanów:

 

Nagranie ma promować nie tylko Dzień Gwiezdnych Wojen, ale również akcję charytatywną "Star Warsz: Force for Change".

"Star Wars: Force for Change" to akcja, podczas której zbierane są pieniądze dla potrzebujących dzieci. Datki mają zostać przekazane fundacji Starlight i organizacji UNICEF. Wśród darczyńców zostaną wylosowane nagrody, m.in. wizyta na ranczu Skywalkera, zwiedzanie planu zdjęciowego do filmu o Hanie Solo oraz podwójne zaproszenie na światową premierę "Star Wars: The Last Jedi" (podróż całkowicie opłacona przez Lucasfilm). Ponadto można jeszcze spotkać się z samym Markiem Hamillem, odtwórcą roli Luke'a Skywalkera.

Obejrzyj zwiastun VIII części Gwiezdnych wojen:

 

A teraz zobacz: "Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o: