Ekranizacja "Wiedźmina" była zła, oni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jest pierwszy zwiastun

Zbigniew Zamachowski po ponad 15 latach znów gra Jaskra. Za produkcję "Pół Wieku Poezji Później" wzięli się fani sagi Andrzeja Sapkowskiego, ale pierwszy klip filmowy wcale nie wygląda na dzieło amatorów.

Prace nad produkcją fanowskiego filmu o wiedźminie "Pół Wieku Poezji Później" (angielski tytuł "Alzur's Legacy") trwają od zeszłego roku. Produkcja, która początkowo wydawała się zabawą amatorów, teraz nabiera rozpędu. Ma to być film krótkometrażowy (około 30 min) na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany non-profit przez niezależną grupę filmową, złożoną z ludzi na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej oraz w branży gier wideo.

Zdjęcia do filmu ruszyły się jesienią zeszłego roku, m.in. w Warowni Wikingów Jomsborg. Kolejne mają być realizowane latem tego roku. W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek ("Rezerwat"), Magdalena Różańska ("Dziewczyna z szafy"), Kamila Kamińska ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") oraz Bartosz Wesołowski i Marcin Bubółka.

Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, a jego przyjaciel, wiedźmin Lambert. Na Facebooku filmu można znaleźć krótki opis fabuły.

W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Premiera filmu przewidywana jest na grudzień 2017, będzie do obejrzenia na kanale  YouTube "Pół Wieku Poezji Później".

ZOBACZ TEŻ: Jeśli Hollywood zrobi Wiedźmina, to oni powinni zagrać Geralta. Nasze typy

Więcej o:
Komentarze (57)
Ekranizacja "Wiedźmina" była zła, oni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jest pierwszy zwiastun
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 93 razy 69

  Aktorzy strzelają miny jak w teatrze amatorskim. Przy okazji koszmarny montaż.

 • Mieszko Wełna

  Oceniono 59 razy 47

  słabe zdjęcia, statyści amatorzy, wygląda to jak bełkot ... czekamy na wersję Bagińskiego :)

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 64 razy 44

  slabe to, nierealistyczne. Za czyści, za gładko ogoleni, ciuchy prosto z pralki. Nie tak było w średniowieczu i u Sapkowskiego.

 • e50504

  Oceniono 42 razy 40

  Największym dramatem jest że saga Sapkowskiego ma potencjał trzy razy większy od Władcy Pierścieni i mogłaby się stać gigantyczną akcją promocyjną Polski, tym bardziej po sukcesie gry komputerowej. Gdyby te patałachy z Warszawy pomyślały chociaż przez chwilę to już dawno powinno się rzucić na ten film miliony + najlepsi scenarzyści + najlepszy możliwy reżyser.

  Mamy za to "Smoleńsk". Szkoda strzępić ryja...

 • dorry

  Oceniono 40 razy 34

  Wygląda jak reklama piwa.
  Strasznie słabe.
  Powinni raczej zatrudnić ekipę od Taboo...

 • lodzermensz1

  Oceniono 43 razy 31

  Hmmm...
  Niestety to mi wygląda na godną kontynuację klasycznej ekranizacji.
  Panowie - popracujcie nad tym. Nie chcę was zniechęcać, ale na razie to wcale nie wygląda dobrze...

 • grundol1

  Oceniono 31 razy 27

  Niestety wygląda właśnie jak dzieło amatorów.

 • achaszwerosz

  Oceniono 29 razy 17

  Arghhh, gra aktorska znowu jak w tureckim serialu. I jak można było po raz kolejny popełnić tak kardynalny błąd jakim jest Jaskier Zamachowski. Tragedia, od mógłby grać, ale Jankiela właściciela gospody.

 • przyjemny_gosc

  Oceniono 26 razy 16

  Ciężko będzie komuś przebić Żebrowskiego. Może i Wiedźmin jako serial nie trzymał się fabuły Sapkowskiego, ale Geralt Żebrowskiemu wyszedł kapitalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX