Ekranizacja "Wiedźmina" była zła, oni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jest pierwszy zwiastun

Zbigniew Zamachowski po ponad 15 latach znów gra Jaskra. Za produkcję "Pół Wieku Poezji Później" wzięli się fani sagi Andrzeja Sapkowskiego, ale pierwszy klip filmowy wcale nie wygląda na dzieło amatorów.

Prace nad produkcją fanowskiego filmu o wiedźminie "Pół Wieku Poezji Później" (angielski tytuł "Alzur's Legacy") trwają od zeszłego roku. Produkcja, która początkowo wydawała się zabawą amatorów, teraz nabiera rozpędu. Ma to być film krótkometrażowy (około 30 min) na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany non-profit przez niezależną grupę filmową, złożoną z ludzi na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej oraz w branży gier wideo.

Zdjęcia do filmu ruszyły się jesienią zeszłego roku, m.in. w Warowni Wikingów Jomsborg. Kolejne mają być realizowane latem tego roku. W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek ("Rezerwat"), Magdalena Różańska ("Dziewczyna z szafy"), Kamila Kamińska ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") oraz Bartosz Wesołowski i Marcin Bubółka.

Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, a jego przyjaciel, wiedźmin Lambert. Na Facebooku filmu można znaleźć krótki opis fabuły.

W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Premiera filmu przewidywana jest na grudzień 2017, będzie do obejrzenia na kanale  YouTube "Pół Wieku Poezji Później".

ZOBACZ TEŻ: Jeśli Hollywood zrobi Wiedźmina, to oni powinni zagrać Geralta. Nasze typy

Więcej o: