Wojciech Smarzowski na pewno znów zaszokuje. Zrobi film o Kościele w Polsce

Po krótkometrażowym ''Księdzu'' Wojciech Smarzowski zabierze się za reformę kościoła w Polsce. Zagra Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik i... Janusz Gajos.

Szykuje się kolejny hit od Smarzowskiego. Po zakończeniu krótkometrażowego ''Księdza'' dla serwisu Showmax reżyser postanowił jeszcze raz zająć się tematem kościoła w Polsce. Już w lipcu w Krakowie i okolicach rozpocznie zdjęcia do swojego najnowszego filmu - "współczesnego dramatu obyczajowego o kryminalnym zabarwieniu".

Film będzie opowiadał o reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka - mówi krakowskiemu wydaniu Gazety Wyborczej Tomasz Jaskulski, kierownik produkcji. Nie jest jeszcze znany tytuł obrazu, ale wiadomo już, kto w nim wystąpi.

Zobaczymy nazwiska znane z poprzednich produkcji Wojciecha Smarzowskiego. Na pewno będzie Robert Więckiewicz, Jacek Braciak czy Arkadiusz Jakubik. Pierwszy raz ze Smarzowskim będzie pracował też Janusz Gajos.

Oprócz filmu serial o Piastach

W wywiadzie dla weekend.gazeta.pl Smarzowski sam przyznawał, że kościół nie rozliczył się z pedofilią. Dlatego powstał krótkometrażowy ''Ksiądz'':

Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film "Spotlight". Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie to odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - mówi Wojciech Smarzowski.

Czy podobna tematyka znajdzie się w najnowszym filmie Smarzowskiego? Póki co produkcja jest owiana tajemnicą i wiadomo o niej bardzo niewiele.

Po sukcesie ''Wołynia'', ''Domu Złego'', ''Wesela'' i ''Księdza'' Smarzowski zapowiedział też, że zajmie się polską wersją ''Gry o tron'', czyli serialem o dynastii Piastów. Oznacza to, że w następnym roku mamy na co czekać. Czy znów będą to hity na miarę ''Wołynia''?

Poczuj miłość. 50 pocałunków na Święto Zakochanych

Więcej o: