Wojciech Smarzowski na pewno znów zaszokuje. Zrobi film o Kościele w Polsce

Po krótkometrażowym ''Księdzu'' Wojciech Smarzowski zabierze się za reformę kościoła w Polsce. Zagra Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik i... Janusz Gajos.

Szykuje się kolejny hit od Smarzowskiego. Po zakończeniu krótkometrażowego ''Księdza'' dla serwisu Showmax reżyser postanowił jeszcze raz zająć się tematem kościoła w Polsce. Już w lipcu w Krakowie i okolicach rozpocznie zdjęcia do swojego najnowszego filmu - "współczesnego dramatu obyczajowego o kryminalnym zabarwieniu".

Film będzie opowiadał o reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka - mówi krakowskiemu wydaniu Gazety Wyborczej Tomasz Jaskulski, kierownik produkcji. Nie jest jeszcze znany tytuł obrazu, ale wiadomo już, kto w nim wystąpi.

Zobaczymy nazwiska znane z poprzednich produkcji Wojciecha Smarzowskiego. Na pewno będzie Robert Więckiewicz, Jacek Braciak czy Arkadiusz Jakubik. Pierwszy raz ze Smarzowskim będzie pracował też Janusz Gajos.

Oprócz filmu serial o Piastach

W wywiadzie dla weekend.gazeta.pl Smarzowski sam przyznawał, że kościół nie rozliczył się z pedofilią. Dlatego powstał krótkometrażowy ''Ksiądz'':

Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film "Spotlight". Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie to odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - mówi Wojciech Smarzowski.

Czy podobna tematyka znajdzie się w najnowszym filmie Smarzowskiego? Póki co produkcja jest owiana tajemnicą i wiadomo o niej bardzo niewiele.

Po sukcesie ''Wołynia'', ''Domu Złego'', ''Wesela'' i ''Księdza'' Smarzowski zapowiedział też, że zajmie się polską wersją ''Gry o tron'', czyli serialem o dynastii Piastów. Oznacza to, że w następnym roku mamy na co czekać. Czy znów będą to hity na miarę ''Wołynia''?

Poczuj miłość. 50 pocałunków na Święto Zakochanych

Więcej o:
Komentarze (8)
Wojciech Smarzowski na pewno znów zaszokuje. Zrobi film o Kościele w Polsce
Zaloguj się
 • cichwoda

  Oceniono 4 razy 4

  chce zaszokowac? Niech zrobi film o tym kosciele o ktorym gazeta nigdy nie napisze I o prymasie ktorego sciagneli z NYC bo nasze rodzime ksiondze maja mocno za uszmi

 • stygman

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepsze filmy:
  Róża
  Dom zły

 • wojto51

  Oceniono 28 razy -24

  Błagam, tylko nie Smarzowski. Temat ważny, podobnie, jak Wołyń, lecz on jest na to za słaby warsztatowo. Nie wiem , czy jest reżyser w RP, który udźwignął by te tematy (może Wajda, gdyby żył). To jest dla twórców z górnej półki....światowej. podobnie było z "Pokłosiem" Pasikowskiego. Film na "3-".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX