Uzależnienie zamienił na sport. Jakub Gierszał o swojej roli w filmie "Najlepszy" [TYLKO U NAS]

Łukasz Palkowski, reżyser "Bogów", powoli kończy zdjęcia do biograficznego filmu pt. "Najlepszy". Specjalnie dla nas o filmie mówi Jakub Gierszał, wcielający się w główną rolę - Jerzego Górskiego.

"NAJLEPSZY" - ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy" (poprzedni tytuł "Podwójny Ironman") jest sportowiec, który zachwycił świat i który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie DoubleIronman z czasem 24h:47min:46sek.

Znalazł się na dnie i potrafił się z tego podnieść

- Wydarzeń z życia Jerzego Górskiego wystarczyłoby na kilka scenariuszy filmowych, dlatego ten film skupia się głównie na wątku przemiany, jaką przeszedł Górski, po licznych wzlotach i upadkach w swoim życiu - mówi dla Gazeta.pl aktor Jakub Gierszał. - Znalazł się na dnie i potrafił się z tego podnieść. Można by powiedzieć, że to klasyczna hollywoodzka historia "od zera do bohatera", z tym wyjątkiem, że ta historia jest prawdziwa, a Górski tego doświadczył na własnej skórze. Zaczął ćwiczyć w wieku 29 lat, po latach życia w uzależnieniu - dodaje aktor.

Palkowski tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

- Najbardziej zachwyca mnie w Jerzym niesamowita i niespotykana wola życia. Nawet kiedy wszystko dookoła mówiło mu, że należy się poddać, on szedł dalej i walczył o siebie. To bardzo inspirujące i pouczające zarazem - mówi Gierszał. - Każdy z nas ma chwile słabości, zdarza nam się zboczyć z właściwego toru w życiu, ale to nie znaczy, że należy się poddawać. To właśnie podjęcie walki z samym sobą i wciąż na nowo stawianie czoła swojej mrocznej stronie, jest czymś, co mnie bardzo w tym bohaterze pociąga. Mam wrażenie, że to uniwersalny temat, do którego każdy na swój sposób może się odnieść - zauważa aktor.

Gierszał, Gajos, Woronowicz...

Scenariusz do filmu napisali Agatha Dominik oraz Maciej Karpiński, uznany nauczyciel scenariopisarstwa i autor scenariuszy do takich filmów jak "Różyczka", czy "Kobieta samotna". - Jest to scenariusz z wieloma fizycznymi wyzwaniami, a do tego bohater często znajduje się na krawędzi życia. Utrzymać dobrą formę fizyczną, a jednocześnie oddać emocje bohatera w skrajnych dla niego chwilach, to było dla mnie największe wyzwanie - twierdzi Gierszał.

W filmie "Najlepszy" zobaczymy również takich aktorów jak Kamila Kamińska, Janusz Gajos, Mateusz Kościukiewicz, Artur Żmijewski, Adam Woronowicz, Anna Próchniak i Szymon Warszawski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który współpracował już z Palkowskim przy "Bogach", a w zeszłym roku został nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni za zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

Premiera filmu "Najlepszy" odbędzie się jesienią 2017 roku.

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o: