Fani Harry'ego Pottera wzięli sprawy w swoje ręce i robią film o Voldemorcie [TEASER]

Ostatnio fanowskie filmy są coraz lepsze i podbijają internet. W weekend twórcy niezależnego filmu w świecie Harry'ego Pottera udostępnili pierwszy zwiastun. Wygląda naprawdę profesjonalnie!

Jak piszą na swojej stronie sami twórcy, "Voldemort: Origins of the Heir" jest fanowskim filmem zrobionym non-profit, inspirowanym uniwersum Harry'ego Pottera. Pomysł na prequel o czarnoksiężniku Voldemorcie narodził się, kiedy twórcy po raz kolejny przeczytali szósty tom serii J.K. Rowling, "Harry Potter i Książę Półkrwi". 

- Co sprawiło, że Tom Riddle został Voldemortem? - zastanawiali się twórcy fanowskiego filmu. - Co się wydarzyło w tamtych latach i co tak naprawdę stało się w Hogwarcie, gdy ten wrócił? Jest wiele wątków, które w ogóle nie zostały przedstawione w filmach, a w książkach były ledwie napomknięte. To właśnie historia, którą chcemy opowiedzieć - początki Czarnego Pana, na długo przed jego pierwszym upadkiem i Harrym Potterem - podsumowują twórcy filmu.

Zobacz teaser filmu "Voldemort: Origins of the Heir"

 

W obsadzie zobaczymy głównie włoskich aktorów, takich jak Stefano Rossi, Davide Ellena, Andrea Baglio, Andrea Deanesi, Aurora Moroni i Maddalena Orcali. Reżyserem i pomysłodawcą filmu jest Gianmaria Pezzato.

Twórcy uzyskali zgodę na produkcję od Warner Bros., zdobyli część pieniędzy na portalu crowdfundingowym Kickstarter i cały czas zbierają fundusze na skończenie filmu. Póki co, zarówno jego długość, jak i dokładna data premiery nie są znane, choć prawdopodobnie będzie w całości do obejrzenia jesienią 2017 roku na YouTube.

Więcej o: