'Córki dancingu' dostały amerykańską nagrodę za zwiastun. Jest jeden szkopuł

Rozdano tegoroczne nagrody w konkursie Golden Trailer Awards. Na liście nagrodzonych jest też zwiastun polskiego filmu 'Córki dancingu'. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć, ale kategoria, w której wygrał daje mocno do myślenia.

Zwiastun 'Córek dancingu' przeznaczony na amerykański rynek definitywnie różnił się od tego, który można było zobaczyć w Polsce. I niewątpliwe został za oceanem dostrzeżony. Do tego stopnia, że wygrał w dość kontrowersyjnej kategorii - BEST FOREIGN TRASHIEST TRAILER.

To w skrócie oznacza, że uznano go za najbardziej przesadzony film reklamowy. Twórcy starali się tak bardzo zainteresować widzów, że ostatecznie ich zwiastun minął się ze swoim celem - zaczął bawić nadmiarem szokujących scen.  

I trudno nam jednak powiedzieć, czy to do końca zła wiadomość. Jak mówi definicja tej kategorii - należy ona do jednej z bardziej lubianych przez prasę i fanów. 

Tak wygląda nagrodzony zwiastun:

The Lure (Córki dancingu) (2017) - trailer

A tak polska wersja:

Córki dancingu - polski zwiastun

Nagrody Golden Trailer Awards rozdawane są od 18 lat. Przyznaje się je w kilkunastu kategoriach, często zależnych od gatunków filmowych. W tym roku za najlepszy zwiastun filmowy uznano ten, który promował film 'Wonder Woman'