To zwycięzca Millennium Docs Against Gravity. Tylko u nas polski trailer [ZOBACZ]

Tylko u nas zobaczycie dziś polski trailer "Ostatni w Aleppo". Kupując bilet do kina wspierasz Polską Akcję Humanitarną.

Bohaterowie filmu “Ostatni w Aleppo” to zwykli ludzie, którzy pomagają ofiarom bombardowań w objętym wojną mieście. Khalid, Subhi i Mahmoud są członkami Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. ludzi, najczęściej wyciągając ich spod gruzów gołymi rękami.

W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna. Jest to również osobista historia zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

„Ostatni w Aleppo” jest laureatem aż czterech nagród 14. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix. Otrzymał również szereg nagród na całym świecie, m.in. Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance.

PAH w Syrii działa od 2012 roku, a od 2013 roku prowadzi tam stałą misję. Do najważniejszych zadań misji należy pomoc osobom, które, uciekając przed konfliktem, przemieszczają się wewnątrz kraju w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

Już 30.czerwca film wchodzi na ekrany polskich kin. Złotówka z każdego sprzedanego biletu będzie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii. To jeszcze jeden ważny powód, aby wybrać się na ten film.

Więcej informacji na Facebooku Against Gravity - dystrybutora filmu.

Więcej o: