Netflix wypuszcza nowy serial o nastolatkach z lat 90. Przebije 'Stranger things'?

Sentyment do lat 80. pomógł przebić się 'Stranger things'. Nic dziwnego, że przyszła kolej na następną dekadę. Zdjęcia do 'Everything sucks!' już trwają.

To jest ten moment, kiedy następne pokolenie może poczuć się odrobinę staro. Nowy serial Netflixa 'Everything sucks!' osadzony jest w 1996 roku - na pewno więc nostalgia do lat 90. może mu pomóc w zdobyciu widzów.

Zresztą dokładnie o to chodzi jego twórcom. Jak powiedzieli w oficjalnym wystąpieniu scenarzysta Ben York Jones i reżyser Michael Mohan:

Niektóre z naszych ulubionych seriali wszech czasów - ''Cudowne lata'', ''Happy Days'', ''Różowe lata 70.'', ''Luzaki i kujony'' - pokazywały minione ery oddalone o 20 lat od daty produkcji. Myślimy, że lata 90. to świetny czas, żeby przypomnieć, jak wyglądało liceum, moda, muzyka i tamten nastrój, tak jak to wszystko pamiętamy: nie sensacyjne, nie rozmyte, a desperackie, niezdarne, szczere, serdeczne i ekscytujące.
 

O czym będzie ''Everything sucks!''?

10 półgodzinnych odcinków serialu będzie pokazywać perypetie uczniów liceum w Oregonie. Dzieciaki będą członkami szkolnego kółka teatralnego i audiowizualnego. Czekające ich przygody na pewno nie zostawią nikogo obojętnym - serial został zakwalifikowany jako komedio-dramat.

 

Obsada ''Everything sucks!'' 

Jest spora szansa, że tę nową ferajnę wszyscy pokochają tak samo, jak kapitalne dzieciaki ze ''Stranger things''. W rolach głównych zobaczymy Peyton Kennedy, znaną z ''American Fable'' i Jahi Winstona, który zagrał w ''The New Edition Story''. Wcielą się w Kate Messner i Luke'a O’Neila. U ich boku zagrają Sydney Sweeney, Elijah Stevenson, Rio Mangini i Quinn Liebling.

 

Kiedy premiera?

Premiera nowego serialu przewidziana jest na 2018 rok. Oczekiwanie można sobie osłodzić drugim sezonem ''Stranger things'' oraz trzecim ''Pełniejszej chaty'', czyli kontynuacji kultowego serialu ''Pełna chata''.

A TERAZ ZOBACZ:

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o: