Patryk Vega o "Botoksie": to porażający obraz polskiej służby zdrowia. Co za zwiastun!

"Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny" - zapewnia Vega. Zobaczcie zwiastun "Botoksu" z Bołądź, Warnke, Stramowskim i Fabijańskim.

Patryk Vega uwielbia szokować prawdziwymi historiami o polskich służbach publicznych. W "Pitbullu" pokazał, jak wygląda praca w policji “od kuchni”. Tym razem reżyser zdemaskuje naszą służbę zdrowia. W “Botoksie” pojawią się historie inspirowane szpitalną rzeczywistością, a aktorzy przenoszą na ekran życiorysy prawdziwych postaci.

- Zależało mi, żeby "Botoks", podobnie jak "Pitbull", był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. - wyznaje Vega.

Film "Botoks" ujawnia prawdziwe historie

Film “Botoks” to opowieść o czterech kobietach, które stają się ofiarami służby zdrowia. Daniela (Olga Bołądź) jest niepewną siebie ratowniczką medyczną. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna odkrywa świat operacji plastycznych. Szpital zmienia także życie Magdy (Katarzyna Warnke) - ginekologa specjalizującego się w zabiegach aborcji. Pewnego dnia bezwzględna pani doktor sama zachodzi w ciążę, a jej świat wywraca się do góry nogami.

Kryzys pojawia się też w życiu Patrycji (Marieta Żukowska), która dowiaduje się o zdradzie męża. Z szanowanego chirurga kobieta zamienia się w szaloną panią ginekolog eksperymentującą z kobiecym libido. Swoje odkrycia testuje na Michale (Piotr Stramowski), który przestaje przypominać mężczyznę. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która zmaga się z depresją po stracie narzeczonego. By zapomnieć o tragedii, kobieta zaczyna przyjmować silne leki. W szpitalu poznaje sanitariusza Marka (Sebastian Fabijański), który ukrywa przed nią wstydliwy sekret.

'Botoks', reż. Patryk Vega'Botoks', reż. Patryk Vega Zdjęcia: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Przygotowania do filmu "Botoks" nie należały do przyjemnych

Aby przygotować się do swoich ról, aktorzy “Botoksu” brali udział w prawdziwych operacjach i rozmawiali z lekarzami, którzy wyjawili im swoje najskrytsze sekrety.

- Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. Zaś ci pracownicy służby zdrowia, którzy czytali scenariusz, mówili - “O kurczę! Jakbyście to wszystko wyjęli z mojego szpitala” - wyznaje reżyser.

Jak przyznaje Marieta Żukowska, przygotowanie się do roli lekarki było dla niej niezwykle wyczerpujące. - Uczestniczyłam w operacjach, patrzyłam z bliska na lekarzy otwierających ludzkie ciała. Po uczestniczeniu w takiej operacji, kiedy wsiadałam do taksówki, czułam się, jakby ktoś mnie zdzielił młotkiem w głowę. - mówi aktorka w rozmowie z dziennikpolski24.pl. Żukowska przyznaje, że niektórzy lekarze odreagowują stres, sięgając po używki. “Jeden z chirurgów powiedział mi: „My mamy dostęp do lekarstw” - wyznaje.

'Botoks', reż. Patryk Vega'Botoks', reż. Patryk Vega Zdjęcia: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

"Botoks" z dużą ilością krwi i wybuchów

Patryk Vega nie byłby sobą, gdyby nie wzbogacił “Botoksu” o rozmaite efekty specjalne. Podobnie jak w “Pitbullu”, na ekranie znów pojawią się rozbite samochody i wybuchy rodem z Hollywood. Film może nie spodobać się wrażliwcom, którzy nie lubią widoku krwi - ta będzie lała się strumieniami, a oprócz ran i siniaków zobaczymy też bardzo realistyczne sceny odsysania tłuszczu.

"Botoks" zamiast "Pitbulla"

Patryk Vega nie nakręci już nowego “Pitbulla”. Reżyser wycofał się z filmu po sprzeczce z producentami. Mimo to zobaczymy kolejną część kinowego przeboju - jej reżyserem ma być Władysław Pasikowski, którego uwielbiamy m.in. za kultowe “Psy”. Tymczasem Vega całą uwagę skupił na nowym projekcie, który ma być mocniejszy niż poprzednie filmy. - Jestem przeświadczony, że "Botoks" nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów! Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym "Pitbullu". Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. - zapewnia Vega.

Film “Botoks” pojawi się w kinach 29. września.

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o:
Komentarze (25)
Patryk Vega o "Botoksie": to porażający obraz polskiej służby zdrowia. Co za zwiastun!
Zaloguj się
 • Corven Dallas

  Oceniono 55 razy 43

  Oczywiście że sytuacje mogą być prawdziwe ale zebranie kilku czy kilkunastu przypadków patologii lub skrajnej patologii które miały miejsce na przestrzeni lat w jednym filmie i próba wmówienia ludziom że to wszystko norma i codzienność to już jest mega manipulacja panie Vega.
  To tak jak się słucha wiadomości czy faktów gdzie jedna za drugą są opisywane różne tragedie, przekręty, wojny i śmierć a nie ma żadnej informacji że w tym samym czasie wydarzyły się także rzeczy cudowne. Dlaczego? Bo sensacja i tragedia są zawsze ciekawsze i lepiej się sprzedają.
  Lecisz pan Panie Vega tanim populizmem, stereotypami - wzniecasz je aby ściągnąć do kin widza niemyślącego samodzielnie i zarobić na nim kasę. Zwykły tani burak żądny kasy jesteś a nie żaden reżyser. Dodać do tego że we wszystkich swoich produkcjach obsadzasz te same twarze które raz są bandytą raz lekarzem a raz policjantem i obraz nędzy twoich gniotów które śmiesz nazywać kinem dopełniony.

 • Ma Div

  Oceniono 23 razy 23

  Vega, jakżes ty mi ku... zaimponował tym filmem, normalnie ja pie..., zajbisty obraz, ku... nic lepszego nie ma od Moskwy po Nowy Jork. Ku..., ku..., ku... - mogę pisać scenariusze i dialogi.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 21 razy 19

  Bełkot. Ale fakt - gawiedź się złapie na te chwytliwe "ku^&*(^%*" czy "pi^(^&()" "fakty".....
  Piszę to jako lekarz

 • szoszan

  Oceniono 18 razy 14

  E tam,nagromadzenie przymiotników i wulgaryzmów.W rzeczywistości jest bardziej nudno,ale przecież tego nie da się pokazać.

 • niezalany

  Oceniono 14 razy 12

  vega jedno potrafi na pewno - trzepać kasę...
  ale też trzeba przyznać, że robi to z dużym wdziękiem; niestety cała masa niby autentycznych sytuacji to często "podkręcanie" zasłyszanych opowieści do poziomu, który sprawia wrażenie ich nierealności.
  świat jest rzeczywiście paskudny, ale filmy vegi (nie wszystkie) epatują taką masą cynizmu, przemocy, agresji i nihilizmu, że zwyczajnie trudno to strawić w trakcie raptem póltoragodzinnego seansu...

 • symulacrum

  Oceniono 14 razy 10

  Widziałam trailer i żadne k...y nie sprawią, że to będą wiarygodne historie, fragmenty, które widziałam aż szeleszczą papierem. Miało być chyba przejmująco, a jest śmiesznie.

 • Oretta Sokołowska

  Oceniono 22 razy 10

  Cała Polska jest jak ta służba zdrowia-- jedna wielka patologia . O normalności to można tylko pomarzyć i jeden urzędniczy absurd goni drugi i tylko KASA się liczy . Obywatel jest potrzebny do oddawania haraczu , a jak już nie ma mu co wydrzeć - to można go wykończyć !!!

 • Black Swan

  Oceniono 20 razy 8

  Bullshit a nie prawdziwe sceny... To beda tylko rojenia jednego takiego psychopaty...

 • smierdzacy_narodowcowy_smiec

  Oceniono 23 razy 7

  Patryk Vega to jest taki Cypis polskiej kinematografii. Sztuka dla intelektualnie ubogich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX