Trump wyciąga rękę, Putin patrzy. Przyjrzyjcie się dobrze - gdzieś już widzieliśmy to powitanie

Zdjęcia z pierwszego spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina obiegły już cały świat. Ale jedno z wykonanych wczoraj ujęć niektórym wydawało się dziwnie znajome. I słusznie.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji spotkali się wczoraj przy okazji szczytu G20 w Hamburgu. Przedtem obaj politycy odbyli ze sobą tylko kilka rozmów telefonicznych. Nic więc dziwnego, że pierwsze osobiste spotkanie Trumpa i Putina cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dziennikarzy i fotoreporterów.

Seria zdjęć z ich przywitania szybko trafiła do wielu serwisów informacyjnych. W tym to jedno szczególne ujęcie, na którym widać, jak Trump jako pierwszy wyciąga dłoń w kierunku Putina, a ten patrzy na nią z nietęgą miną. Też macie wrażenie, że gdzieś już widzieliście podobną scenę? Tak, nie pomyliliście się - niemal identyczny kadr dwa lata temu zaaranżowali twórcy "House of Cards". Oto dowód.

Na górze widzimy oczywiście autentyczne, nieprzerobione zdjęcie ze spotkania Trump - Putin podczas szczytu G20. Poniżej natomiast: scenę z trzeciej serii serialu. Jednym z jej głównych bohaterów był wówczas fikcyjny prezydent Rosji Wiktor Petrow. W rolę tę wcielił się duński aktor Lars Mikkelsen, który do złudzenia przypomina Władimira Putina. Nieprzypadkowo, bo postać Petrowa miała być wzorowana także i w innych aspektach właśnie na osobie rosyjskiego przywódcy.

Po lewej stronie Petrowa siedzi natomiast oczywiście prezydent Frank Underwood (w którego wciela się Kevin Spacey), a całość ma miejsce w Białym Domu. I, żeby było jeszcze ciekawej, twórcy pokazali w ten sposób... pierwsze osobiste spotkanie fikcyjnych przywódców USA i Rosji, co tylko dodaje serialowej scenie jeszcze bardziej proroczy charakter.

Więcej o: