"Dunkierka" Christophera Nolana zachwyciła krytyków: "prawdziwe mistrzostwo", "wielkie kino"

Jeżeli do tej pory nie czekaliście z zapartym tchem na premierę "Dunkierki", to z pewnością zaczniecie jej wypatrywać po przeczytaniu pierwszych reakcji krytyków. Nowe dzieło Nolana wygląda ponoć tak dobrze, jak się zapowiadało.

Do premiery długo oczekiwanego filmu wojennego Christophera Nolana zostały jeszcze dwa tygodnie, jednak krytycy dostali już pozwolenie na wstępne komentarze. Pochwały zalały internet. Wygląda na to, że możemy się spodziewać kolejnego arcydzieła spod ręki Nolana. 

Reżyser "Incepcji" i "Interstellar" postanowił pójść w ślady innych wielkich reżyserów, jak Stanley Kubrick czy Steven Spielberg, i spróbować swoich sił w trudnym temacie wojennym. "Dunkierka" opowiada o Operacji Dynamo - akcji ewakuacyjnej otoczonych przez Niemców wojsk alianckich z brzegów Francji. Walki trwające ponad tydzień przeszły do historii jako jedna z najtrudniejszych operacji wojskowych II wojny światowej.

Gwiazda popu w dramacie wojennym?

Gorącą dyskusję wzbudziło obsadzenie Harry'ego Stylesa - członka słynnego brytyjskiego boysbandu One Direction - w roli jednego z żołnierzy. Nolan bronił swojej decyzji, porównując wybór Stylesa do Heatha Ledgera jako Jokera w "Mrocznym Rycerzu".

Gdy obsadziłem Heatha Ledgera jako Jokera, to też wywołało zdziwienie. Muszę ufać swojemu instynktowi, a Harry był idealny do tej roli

- tłumaczył reżyser. Tę decyzję wspiera bez wątpienia i wahania liczne grono fanek Harry'ego, które czekają na swojego ulubieńca na wielkim ekranie.

Na szczęście, sądząc po opiniach krytyków, to Nolan miał rację, a Harry'ego może czekać również kariera filmowa.

A jak wypadli inni? Krytycy filmowi dostali pozwolenie na wyrażenie swoich opinii, ale bez wdawania się w szczegóły. Jednak w przeważającej większości są to opinie pozytywne.

Christopher Nolan znów udowadnia, że jest jednym z największych reżyserów naszych czasów
Nigdy nie widziałem czegoś podobnego!
Wszyscy wiemy, co się działo na plaży Dunkierki. Ale Nolan sprawił, że chcesz to zobaczyć na własne oczy - to tylko niektóre w opinii, jakie można przeczytać po przedpremierowych pokazach filmu.

Dunkierka do polskich kin zawita już niebawem - 21 lipca. Krytycy polecają wyprawę do kina z największym możliwym ekranem, ponieważ tylko tak będzie można w pełni doświadczyć ogromnych scen z morskiego pola bitwy.

To pierwszy film Nolana od "Interstellar" z 2014 roku. W "Dunkierce" występują Tom Hardy, Mark Rylance, Cillian Murphy, Kenneth Branagh i Harry Styles.

Więcej o: