Polski Hannibal Lecter mówi: gra mnie Andrzej Chyra, zapamiętajcie tytuł "Ach śpij kochanie"

W sieci właśnie pojawił się zwiastun najnowszego filmu Krzysztofa Langa. Jesteśmy pod wrażeniem - główny bohater sam zaprasza do kin.

„Ach śpij kochanie” opowie o życiu Mazurkiewicza

„Ach śpij kochanie” to oparta na faktach opowieść o życiu krakowskiego mordercy z lat 50.

Władysław Mazurkiewicz, zwany Eleganckim mordercą, jest jednym z najbardziej znanych zbrodniarzy PRL-u. Mężczyzna zabijał swoje ofiary m.in. za pomocą cyjanku potasu. Słynął także z eleganckiego ubioru i dbałości o detale - jego pozbawione dowodów zbrodnie były wyjątkowo trudne do zbadania. Po długim procesie i wielu zwrotach akcji Mazurkiewicz został skazany na śmierć.

Andrzej Chyra, Ach śpij kochanie (2017), reż. Krzysztof LangAndrzej Chyra, Ach śpij kochanie (2017), reż. Krzysztof Lang mat. prasowe

„Ach śpij kochanie” - fabuła

W najnowszym filmie Krzysztofa Langa poznamy drugie oblicze seryjnego mordercy.

- Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem - czytamy w informacji prasowej.

- To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja. A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

„Ach śpij kochanie” - polski kryminał z mocną obsadą

W rolę Eleganckiego Mordercy wcieli się Andrzej Chyra. Oprócz gwiazdy "Komornika" w filmie pojawią się takie wielkie nazwiska, jak: Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Katarzyna Figura, Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna i Jerzy Trela.

Ach śpij kochanie (2017), reż. Krzysztof LangAch śpij kochanie (2017), reż. Krzysztof Lang mat. prasowe

 „Ach śpij kochanie” doczekało się ciekawej zapowiedzi

Twórcy „Ach śpij kochanie” zdecydowali się na stworzenie oryginalnej zapowiedzi filmu, w której Andrzej Chyra wciela się w postać Władysława Mazurkiewicza. Morderca osobiście zaprasza nas na film o swoim życiu, zdradza też, że produkcja "podobno świetnie wyszła". Internautom spodobał się nowatorski zwiastun, który nie zdradza szczegółów fabuły i intryguje widza. Porównują też Andrzeja Chyrę do Hannibala Lectera (Anthony'ego Hopkinsa) z "Milczenia owiec". Widzicie podobieństwo?

Premiera filmu odbędzie się 20. października.

Przeczytaj więcej o Eleganckim Mordercy w książce Cezarego Łazarkiewicza >>

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o:
Komentarze (27)
Polski Hannibal Lecter mówi: gra mnie Andrzej Chyra, zapamiętajcie tytuł "Ach śpij kochanie"
Zaloguj się
 • racetam

  Oceniono 19 razy 9

  szkoda że Polacy maja tak silną potrzebę inspirowania się innymi, zamiast stworzyć własną scenę, ujęcie, które przejdzie do historii.

 • niketas

  Oceniono 10 razy 8

  Mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego poziom pewnego serialu ze stacji TVN... Ale Chyra to inna liga co malaszynski

 • seifu

  Oceniono 9 razy 7

  Przed artykułem reklama, której nie można zatrzymać, po artykule to samo. Idźcie w piz.du z taką "kulturą". Już wolę sobie na YouTube bez reklama obejrzeć zwiastun. Swoją drogą brawo za dawanie reklamy przed reklamą (filmu oczywiście).

 • kadykianus

  Oceniono 9 razy 7

  Jesli sie inspirowac to najlepszymi. Andrzej Chyra w tym kadrze jest przerazajacy jak Hannibal Lecter.

 • janbar22

  Oceniono 4 razy 4

  Nie jest podobny, a niemal identyczny przez co traci na znaczeniu.

 • mamut_wlochaty

  Oceniono 1 raz 1

  Wbrew pozorom, nie jest to aż takie nowatorskie. Już w zwiastunie "Anatomii morderstwa" Otto Premingera (1960) aktorzy - James Stewart i inni - po kolei kładli rękę na Biblii, mówiąc: "Przysięgam grać w tym filmie najlepiej jak potrafię..." itp.

 • naturelovers

  Oceniono 3 razy 1

  Poznałem jednego zawodowego kryminalistę starej daty. Wyglądał dokładnie tak jak Chyra. Mega przekonujące wcielenie. Ciekawe czy również w filmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX