Aronofsky podsyca atmosferę. Pokazał drugi plakat ''mother!'' i robi się jeszcze bardziej intrygująco

Reżyser Darren Aronofsky wrzucił właśnie na Twittera drugi plakat promujący jego najnowszy film ''mother!''. Tym razem jest na nim Javier Bardem.

Takich plakatów, jak te do ''mother!'' jeszcze nie widzieliśmy. Bardziej przypominają prace Alfonsa Muchy, niż standardowe filmowe postery. 

Plakat z Jennifer Lawrence trzymającą swoje serce w dłoni, choć nieco makabryczny, wzbudził bardzo dużo entuzjazmu. Bo jest naprawdę wyjątkowo piękny. Kontrast pomiędzy pastelowym rysunkiem, kwiatami, białą sukienką i krwawą raną na środku klatki piersiowej powoduje, że trudno go zapomnieć. Tym bardziej, że po raz pierwszy pokazano go w Dzień Matki

Nowy plakat do filmu ''mother!''

Teraz reżyser filmu Darren Aronofsky uznał, że czas pokazać następny:

Wyeksponowana jest postać Javiera Bardema. Jednak tym razem nie ma gry kontrastem, całość jest bardzo mroczna, a aktor jest otoczony przez płomienie. Razem te plakaty wyglądają jeszcze ciekawiej. Obie postaci mają bardzo podobne pozycje. Jesteśmy przekonani, że świetnie zdobiłyby domowe ściany:

Kto jest autorem plakatów? 

Autorem plakatów jest James Jean, znany zarówno ze zleceń komercyjnych, jak i twórczości bardziej artystycznej. Jego prace często pojawiają się na okładkach komiksów DC Comics, głośno było też o jego kampaniach dla marek takich jak Prada, ESP czy Atlantic Records. Jak widać na załączonym obrazku, ma zamiłowanie do groteski, co czyni jego wizję spójną z zamiłowaniami reżysera filmu. Tak wygląda jedno ze zdjęć do sesji dla Prady:

O czym jest film ''mother!''?

Do tej pory znamy dość enigmatyczny opis fabuły. Wiemy, że w domu młodego małżeństwa zjawiają się niechciani goście, którzy burzą ich spokojne do tej pory życie. W filmie zobaczymy Jennifer Lawrence, Javiera Bardema, Eda Harrisa i Michelle Pfeiffer.

Nowa twarz u Aronofsky'ego

Darren Aronofsky jest jednym z tych reżyserów, którzy są przywiązani do konkretnych aktorów i członków ekipy filmowej. Choć o "mother!" wiadomo póki co bardzo niewiele, do pewnych informacji należy ta o kompozytorze muzyki. Dotychczas Aronofsky polegał na Clincie Mansellu - właściwie wszystkie najważniejsze filmy reżysera powstały we współpracy z tym kompozytorem. Jednak muzyki do "mother!" nie napisze Mansell. Aronofsky nawiązał współpracę z Jóhann Jóhannssonem, znanym z takich filmów, jak "Sicario" czy "Teoria wszystkiego".

Jóhann JóhannssonJóhann Jóhannsson fot. Sachyn Mital, CC BY-SA 3.0 |

Pierwszy zwiastun ''mother!'' Darrena Aronofsky'ego


Nie od dziś wiadomo, że Aronofsky lubi sobie pogrywać ze swoimi widzami i trzymać ich w napięciu. Nigdy nie można być pewnym, czy to, co się właśnie zobaczyło, aby na pewno się faktycznie wydarzyło, czy jest też może elementem halucynacji bohatera. Reżyser drąży psychikę swoich postaci, skupiając się na najciemniejszych rozdziałach ich życia. I tak mniej więcej wygląda to w tym krótkim zwiastunie ''mother!''.

Reżyser ''Czarnego łabędzia'' wraca z filmem ''mother!''. Jest zwiastun - naprawdę straszny

Więcej o: