"mother!": zobaczcie pierwszy zwiastun z Jennifer Lawrence. Jest naprawdę przerażający

W horrorze psychologicznym twórcy "Requiem dla snu" i "Czarnego łabędzia" zagrają także Javier Bardem i Michelle Pfeiffer. Darren Aronofsky na jesieni powróci z filmem "mother!".

Już jest! Długo oczekiwany trailer najnowszego filmu Darrena Aronofsky'ego właśnie trafił do sieci. Reżyser "mother!" tym razem uchylił rąbka tajemnicy i zdradził kilka szczegółów dotyczących fabuły. Coś nam mówi, że będzie to najbardziej przerażający film ostatnich lat.

"mother!" - najnowszy zwiastun

Jennifer Lawrence i Javier Bardem zagrają w "mother!" parę, która wprowadza się do wspólnego domu i zaczyna nowe życie. Sielankę przerywają niepokojące wydarzenia, a ich dom nachodzą nieproszeni goście (tu m.in. Michelle Pfeiffer i Domhnall Gleeson). Po pewnym czasie nieznajomi zmieniają życie kobiety w piekło, którego nie może (nie chce?) przerwać nawet ukochany mężczyzna.

mother! movie (2017) - Official Trailer - Paramount Picturesmother! movie (2017) - Official Trailer - Paramount Pictures fot. Paramount Pictures, kadr Youtube

W oficjalnym trailerze pojawiły się zakrwawione ściany, postaci przypominające zombie rodem z "Nocy żywych trupów" oraz mnóstwo skrajnych emocji. Trzymające w napięciu fragmenty nie pozostawiają złudzeń - film będzie naprawdę przerażający, i to w najgorszy możliwy sposób. Genialny Darren Aronofsky nie skupi się na rozlewie krwi, ale na grze psychologicznej - a tej boimy się najbardziej.

mother! movie (2017) - Official Trailer - Paramount Picturesmother! movie (2017) - Official Trailer - Paramount Pictures fot. Paramount Pictures, kadr Youtube

"mother!" - obsada

Do obejrzenia przerażającego horroru zachęca nas także gwiazdorska obsada, którą mogą pochwalić się twórcy "mother!". Oprócz sław takich, jak Jennifer Lawrence ("Igrzyska śmierci", "American Hustle") i Javier Bardem ("Skyfall", "To nie jest kraj dla starych ludzi"), w najnowszej produkcji Darrena Aronofsky'ego zobaczymy również Michelle Pfeiffer ("Człowiek z blizną", "Młodzi gniewni"), Domhnalla Gleesona ("Zjawa", "Czas na miłość"), Kristen Wiig ("Marsjanin"), a także Eda Harrisa ("Piękny umysł", "Truman Show").

Niezwykła zapowiedź na plakatach

Wiele emocji wzbudziły także oryginalne plakaty promujące film "mother!". Zamiast klasycznych filmowych posterów dostaliśmy dwa dzieła sztuki. Widzimy na nich Jennifer Lawrence, która trzyma na dłoni wyrwane serce, a także mrocznego Javiera Bardema otoczonego płomieniami. Niestandardowe obrazy autorstwa James Jean przypominają prace Alfonsa Muchy i są jednymi z piękniejszych plakatów filmowych, jakie widzieliśmy.

Muzyka do filmu 'mother!"

Choć producenci nie zdradzają zbyt wielu szczegółów z planu, wiemy już, kto skomponuję muzykę do filmu. Do tej pory Darren Aronofsky współpracował głównie z brytyjskim kompozytorem Clintem Mansellem, jednak w "mother!" usłyszymy muzykę Jóhanna Jóhannssona, znanego z takich filmów, jak "Sicario" i "Teoria wszystkiego".

Jóhann JóhannssonJóhann Jóhannsson fot. Sachyn Mital, CC BY-SA 3.0 |

Kiedy premiera?

Najnowszy film twórcy "Requiem dla snu" trafi do kin już 15. września, czyli wcześniej, niż zapowiadano. Horror Darrena Aronofsky'ego będą mogli obejrzeć także goście festiwali filmowych w Wenecji i w Toronto.

Więcej o: