Twórca "Idy" wraca z nowym filmem. W "Zimnej wojnie" zagrali Kulesza, Kulig i Szyc

Paweł Pawlikowski właśnie skończył zdjęcia do nowego filmu pt. "Zimna wojna". Tym razem zdobywca Oscara opowie o wielkiej miłości w stalinowskiej Polsce. Współtwórcą scenariusza jest sam Janusz Głowacki.

Paweł Pawlikowski, który w 2013 roku otrzymał Oscara za “Idę”, powraca z kolejnym filmem. W dramacie “Zimna wojna” reżyser opowie o wielkiej miłości.

O czym będzie "Zimna wojna"?

Twórcy filmu nie zdradzają zbyt wielu szczegółów odnośnie fabuły. Wiemy, że film opowie o wielkiej i trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja filmu rozegra się w stalinowskiej Polsce i powojennej Europie lat 50. i 60. Zdjęcia kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż

Muzyka w "Zimnej wojnie"

Jednym z najważniejszych elementów filmu będzie muzyka. Reżyser zdecydował się na niestandardowe połączenie kilku gatunków muzycznych. W filmie usłyszymy mieszankę jazzu, polskiej muzyki ludowej i starych, paryskich piosenek - jesteśmy bardzo ciekawi efektów.

Sami producenci zapowiadają, że będzie to "film muzyczny". Jednak w przeciwieństwie do musicali, nie będzie tu tego, co znamy z przedstawień na Broadway'u: piosenek śpiewanych przez aktorów, efektownych pokazów tanecznych. Mimo to muzyka odegra bardzo ważną rolę w obrazie. To dzięki muzyce poznaje się para głównych bohaterów - ona jest śpiewaczką i tancerką, on - pianistą.

Obsada nowego filmu Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski zaprosił na plan swoich ulubionych aktorów. W jego najnowszym filmie wystąpiły Joanna Kulig i Agata Kulesza, które widzieliśmy także w “Idzie”. Oprócz oscarowego duetu w "Zimnej wojnie" zagrali m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Adam Woronowicz.

'Zimna wojna', Paweł Pawlikowski'Zimna wojna', Paweł Pawlikowski mat. prasowe

Produkcja "Zimnej wojny"

Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale też twórcą scenariusza, który napisał razem z Januszem Głowackim. Za zdjęcia do "Zimnej wojny" odpowiada Łukasz Żal, który razem z Ryszardem Lenczewskim zdobył nominację do Oscara za zdjęcia do "Idy". Scenografię do filmu stworzyli Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.

"Zimna wojna" - kiedy premiera?

Zdjęcia do najnowszego filmu twórcy "Idy" rozpoczęły się w styczniu 2017. Ostatni klaps na planie padł na początku sierpnia, zaś premiera filmu odbędzie się w przyszłym roku. Zdjęcia powstawały w Polsce, Francji i Chorwacji, a film jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

Kosmos efektów specjalnych Luca Bessona, wybitny Ozon, i coś dla fanów Kinga. Premiery kinowe sierpnia

Więcej o:
Komentarze (17)
Pawlikowski po "Idzie" wraca z nowym filmem. W "Zimnej wojnie" zagrali Kulesza, Kulig i Szyc
Zaloguj się
 • miston1989

  Oceniono 28 razy 16

  No to zapowiada ciekawy film.

 • zlappande

  Oceniono 2 razy -2

  cokolwiek nie powiedziec, "Ida" akurat nie byla jednym z najlepszych kandydatow polskich do Oskara, a wygrala
  nie mam pretensji do Pawlikowskiego, byc moze na zachodzie moglo to byc "odkrycie", ale wiele filmow polskich jest po prostu lepszych, ciekawszych
  "Ida' to w sumie przedszkole
  ciekaw jestem, czy "Zimna wojna" bedzie krokiem w przod, czy znow to samo

 • janamalin

  Oceniono 6 razy -4

  Po "Idzie" powiedziałem sobie, że już an złotówki Pawlikowski od mnie nie dostanie.

 • pi_sz

  Oceniono 23 razy -9

  Kot, Szyc - naprawdę nie ma w Polsce innych aktorów?

 • krzysio333

  Oceniono 25 razy -19

  O! Szyc, ulubiony aktor Wyborczej. No to musi być sukces!. Prawie taki jak Stuchra który jeszcze nie zagrał, a już jest Wielki.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 30 razy -24

  Osładzania stalinizmu ciąg dalszy. Bo cóż to były za "piękne" czasy.

 • marekptr

  Oceniono 39 razy -33

  Z kina wyszedlem po kwadransie, przereklamowane pretensjonalne filmidlo z pseudoprzekazem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX