"Bodyguard Zawodowiec" już w kinach. Tylko u nas ekskluzywny wywiad z Garym Oldmanem

W filmie zagrali także Samuel L. Jackson,  Ryan Reynolds i Salma Hayek. Najnowsze dzieło Patricka Hughesa to połączenie efektów specjalnych z "Zabójczej broni" i humoru w stylu "Pulp Fiction".

Do polskich kin trafił właśnie  “Bodyguard Zawodowiec” - najnowsza produkcja Patricka Hughesa z Samuel L. Jacksonem,  Ryanem Reynoldem i Salmą Hayek. Film zbiera same pozytywne recenzje, a jego ocena na Filwebie niedługo dobije do 8 punktów.

“Bodyguard Zawodowiec” - fabuła

Michael Bryce (Ryan Reynolds) to najlepszy ochroniarz na świecie - mówi się, że jego klienci są nieśmiertelni. Wszystko się zmienia, gdy do Bryce’a zgłasza się jego największy przeciwnik - były płatny zabójca Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), który zdecydował się zeznawać przeciwko zbrodniarzowi wojennemu. W pościg za Dariusem i jego ochroniarzem rusza cała armia płatnych morderców i agentów. Czy Bryce zdecyduje się pomóc swojemu wrogowi i ryzykować dla niego własne życie?

Kto zagra w hicie Patricka Hughesa?

W rolach głównych zagrają Ryan Reynolds (jako Michael Bryce) oraz Samuel L. Jackson (Darius Kincaid). Obaj panowie natychmiast się ze sobą zgrali i stworzyli niepowtarzalny duet.

- Mieliśmy naprawdę dużą przestrzeń do kreatywności, było to bardzo ważne w relacji, którą mieliśmy stworzyć przed kamerami - opowiada Reynolds. - Samuel jest świetny w improwizacji, jest jednym z najlepszych w branży, ale ja również sporo się takich rzeczy nagrałem, więc mieliśmy przy tym niezły ubaw - dodaje.

'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes mat. prasowe

Samuel L. Jackson wyznaje, że wziął udział w produkcji właśnie ze względu na Ryana Reynolda:

- To był bardzo dobry pomysł, od początku wiedzieliśmy, że czeka nas wyborna zabawa. Czerpałem sporo przyjemności z obserwowania Ryana w akcji. Znaliśmy się i lubiliśmy z życia prywatnego, więc chemia już istniała – ostatecznie dosyć łatwo nam przyszło wcielenie się w te postaci i improwizowanie przed kamerami na całego - wyznaje aktor.

Gary Oldman nauczył się rosyjskiego

Dla roli w „Bodyguardzie Zawodowcu” Gary Oldman (nominowany do Oscara za rolę w „Szpiegu” Tomasa Alfredsona) nauczył się mówić po rosyjsku. Przyznaje, że nie było to łatwe zadanie:

- Nauka tych 20 kwestii, które w języku rosyjskim brzmiały, jakby ich było 40, zajęła mi tyle czasu, ile zajęłoby mi nauczenie się na pamięć "Hamleta" - stwierdził.

Aktor wcielił się w rolę bezwzględnego Dukhovicha. Jak twierdzi, był to wymarzony powrót do grania czarnych charakterów:

- Nie chciałbym wiele zdradzać, ale był to dla mnie przyjemny powrót.

'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes mat. prasowe

- Świetnie się bawiłem. Scenariusz znakomicie łączył dialogi i sceny akcji. Miałem wrażenie, że czytam niekonwencjonalne kino niezależne. Scenariusz przeszedł wiele modyfikacji, a praca z duetem Reynolds-Jackson była prawdziwą przyjemnością. - mówi brytyjski aktor.

- Gdy Gary stawił się na planie, wiedzieliśmy, że nasz film nie może się nie udać. Był przerażający, motywując Ryana i Sama do większego wysiłku - dodaje reżyser Patrick Hughes.

Salma Hayek będzie przeklinać po hiszpańsku

filmie zobaczymy także piękną Salmę Hayek (nominowaną do Oscara za rolę we „Fridzie”), która zagrała silną i zmysłową kobietę. Widzom spodobała się szczególnie scena, w której gwiazda... przeklina w swoim ojczystym języku. Grana przez nią Sonia jest żoną Kincaida.

'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes'Bodyguard Zawodowiec', reż. Patrick Hughes mat. prasowe

- To dwie pokrewne dusze, które najpierw połączyły się fizycznie, a dopiero później duchowo. Ona jest jedną z niewielu osób, z którymi Kincaid może porozmawiać o tym, co robi w życiu - mówi o jej roli Samuel L. Jackson.

To nie jest zwykła komedia

Oprócz szalonych zwrotów akcji i zabawnych dialogów, w filmie nie zabraknie efektów specjalnych i spektakularnych scen walki:

- Mamy kilka sekwencji walki, które bardzo się spodobają widzom, bo dodają całości fajnej energii - opowiada Jackson.

“Bodyguard Zawodowiec” - produkcja

Reżyser “Bodyguarda Zawodowca” to twórca takich hitów, jak “Niezniszczalni 3”, “Red Hill” czy “Signs”. Oprócz Patricka Hughesa przy filmie pracowali także scenarzysta Tom O'Connor i montażysta Jake Roberts. Autorem zdjęć do filmu jest Jules O'Loughlin, a muzykę stworzył islandzki kompozytor Atli Örvarsson.

Kosmos efektów specjalnych Luca Bessona, wybitny Ozon, i coś dla fanów Kinga. Premiery kinowe sierpnia

Więcej o: