Maja Hirsch i Daniel Olbrychski w "hermetycznym i bezwzględnym" filmie o DJ-ach

"DJ" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ukazana poprzez losy niezwykle utalentowanej, undergroundowej, polskiej DJ-ki Mini. To pierwszy film w kinie europejskim przedstawiający zjawisko Dj'ingu z perspektywy kobiecej.

Akcja dzieje się w środowisku kultury klubowej. Główna bohaterka o pseudonimie DJ Mini jest piękna i demoniczna, ambitna i przede wszystkim bardzo utalentowana muzycznie. Jest wykształcona artystycznie i zakochana w muzyce elektronicznej, ale jej dramat polega na braku wiary w siebie. Kiedy marzenie staje się ambicją, przeradza się w przekleństwo. A kiedy izolacja prowadzi do wyścigu z własnym ego, oddala od miłości do samego siebie.

DJ to intrygujący film o kulturze klubowej, który w niezwykle prawdziwy sposób przedstawia hermetyczne i bezwzględne środowisko DJ’ingu. Jednak niesie też ze sobą wartości uniwersalne. Pokazuje co w czasach, gdy kultura "Love Yourself" triumfuje w każdej dziedzinie życia, jest tak naprawdę ważne. W dobie samouwielbienia, autoreklamy, techniki nastawionej na zaspokajanie potrzeb rozbudowanego ego, nie dziwi fakt, że prawdziwy talent, który sam się broni, już nie wystarcza. To obraz XXI wieku.

Główną rolę w filmie zagrała Maja Hirsch. W pozostałych rolach wystąpili: Daniel Olbrychski,  Cristian Solomeno, Miltos Yerellemou, a także: Robert Gonera, Owen Oldroyd, Lena Góra, Marcel Borowiec, Lewis Goody, Rosalind Halsted, Kristen Parker, Sean Meyer, Konrad Bugaj, Matthiew Collyer, Daniel Graham, Daniel Macauliffe oraz Mike Sarne.

Film wyreżyserował debiutant - Alek Kort (pseudonim artystyczny), autorem zdjęć jest Paweł Flis. Muzykę do filmu skomponował multiinstrumentalista i kompozytor DJ Uner.

Zdjęcia zrealizowane były w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz na Ibizie. Przy produkcji filmu pracowała międzynarodowa ekipa. Całość zajęła 34 dni zdjęciowe. Obecnie w studiu DI Factory w Warszawie trwa etap postprodukcji.

Film wchodzi na ekrany kin jesienią 2017.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?