"Gra o tron" jeszcze się nie skończyła. Kiedy premiera 8. sezonu?

"Gra o tron" wróci z 8. sezonem. Informację o dacie premiery zdradził jeden z głównych aktorów. Zdjęcia do kolejnych odcinków ruszą już za 2 miesiące.

7. sezon “Gry o tron” ledwo się skończył (Przypominamy: "Gra o tron" finał 7. sezonu. Wreszcie stało się to, na co wszyscy czekali), a Wy już nie możecie doczekać się kolejnych odcinków? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Zdjęcia do 8. sezonu rozpoczną się już za dwa miesiące! Taką informację zdradził w wywiadzie dla Collider.com Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jaime Lannister.

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

- Dostaję skrypt na cztery do sześciu tygodni przed rozpoczęciem nagrań i wtedy dowiaduję się, co czeka nas w kolejnym sezonie. Nie wiem, co będzie się działo w tym następnym. Wracamy w październiku, więc pewnie dowiem się już niedługo. Zżera mnie ciekawość - wyznał aktor.

Data premiery 8. sezonu nie jest jeszcze potwierdzona

Z wypowiedzi aktora wynika także, że premiera 8. sezonu "Gry o tron" nie nastąpi przed listopadem 2018. Na ostatni sezon czekaliśmy równo rok od rozpoczęcia zdjęć - 6 miesięcy nagrań i kolejne sześć po nagraniu ostatniej sceny.

To może nam wiele powiedzieć o prawdopodobnej dacie premiery 8. sezonu - jeśli zdjęcia rozpoczną się w październiku i finał miałby być gotowy mniej więcej za rok, to bardzo możliwe, że premiera mogłaby zostać wyemitowana dopiero po świętach Bożego Narodzenia - w innym przypadku oglądalność mogłaby być o wiele mniejsza. To oznacza, że najprawdopodobniej pierwsze odcinki nowej “Gry o tron” zobaczymy już w styczniu lub lutym 2019!

 “Gra o tron 8” będzie liczyć mniej odcinków

Producenci serialu - David Benioff i D.B. Weiss, w wywiadzie dla magazynu Variety potwierdzili, że 8. sezon “Gry o tron” będzie liczył jedynie 6 odcinków. To o jeden mniej, niż poprzedni sezon. Wydłuży się za to długość jednego odcinka. Zamiast 50 i 60 minut, które dostaliśmy w poprzednim sezonie, twórcy zamierzają przygotować 80-minutowe epizody - to jak długość trwania filmu!

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

To już ostatni sezon "Gry o tron"

Niestety, to już pewne. 8. sezon będzie tym ostatnim.

- Tak, myślę, że producenci mają bardzo konkretny plan na liczbę sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł, zamówiłbym jeszcze 10 sezonów, ale bierzemy pod uwagę ich plan - twórcy robią wszystko, żeby ich serial był jak najlepszy - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming w rozmowie z Variety.

Jednak nie martwcie się - HBO na pewno ma w planach nową, emocjonującą produkcję skierowaną do fanów Siedmiu Królestw. Możliwe, że w końcu doczekamy się też następnej części sagi "Pieśń lodu i ognia" George'a Martina (Przypominamy: G.R.R. Martin: W 2018 będzie książka o Westeros, albo nawet dwie.)

George MartinGeorge Martin Fot. Gage Skidmore | wikimedia commons | CC SA BY 2.9

Tymczasem przypomnijcie sobie najzabawniejsze sceny z 7. sezonu naszego ulubionego serialu - "Gra o tron": To już koniec 7. sezonu. Tak zostanie zapamiętany [MEMY].

"Gra o tron" 7. sezon 7. odcinek - zwiastun

Więcej o: