Premiery kinowe września: Erotyczny dramat Sofii Coppoli i bajka, która spodoba się także dorosłym

"Powiernik królowej" i "Na pokuszenie" wprowadzą nas w klimat minionych epok, a "Botoks" zdemaskuje polską służbę zdrowia. Na co jeszcze warto iść do kina we wrześniu?

Wrzesień to idealny czas na kino! I nie tylko dlatego, że w sali kinowej można ukryć się przed deszczem. Wśród premier tego miesiąca znalazły się filmy rozmaitych gatunków, a niektóre z nich zadowolą nawet najbardziej wymagających widzów.

Jedną z naszych ulubionych premier września są “Tarapaty”. Film Marty Karwowskiej jest dedykowany dzieciom, jednak zapewniamy, że może poukładać w głowach także dorosłym.

TarapatyTarapaty Fot. Kamila Szuba

“Tarapaty” to opowieść o dwunastoletniej Julce, która właśnie rozpoczyna wakacje po męczącym roku szkolnym. Zamiast do rodziców w Kanadzie dziewczynka trafia do złośliwej ciotki w Warszawie. Jej sąsiadem jest Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Dzieci razem rozpoczynają poszukiwania skarbu. Okazuje się, że ktoś próbuje im przeszkodzić. Żeby wyjść cało z tej historii, dzieci muszą nauczyć się współpracować - także z dorosłymi. Film przypomina, że przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, która może nas spotkać w życiu.

Vintage w kinie

Miłośnicy filmów kostiumowych nie mogą przegapić “Powiernika królowej”. Film Stephena Frearsa (autora Królowej z 2006 r.) opowiada o niezwykłej relacji brytyjskiej Królowej Wiktorii (Judi Dench) i indyjskiego muzułmanina Abdula Karima (Ali Fazala). Mężczyzna służył jej przez ostatnie 15 lat panowania. Był nie tylko jej powiernikiem, ale także prawdziwym przyjacielem. Ich relacja budziła wielkie zainteresowanie brytyjskiego dworu. Jedna z plotek mówi, że Abdul doradzał królowej w sprawach dotyczących polityki zagranicznej.

'Na pokuszenie''Na pokuszenie' Reż. Sofia Coppola, prod. American Zoetrope, FR Productions, 2017

Sofia Coppola Was uwiedzie

Kolejną historię z minionej epoki opowiedziała Sofia Coppola. “Na pokuszenie” to podszyta erotyką ekranizacja wydanej w 1966 r. gotyckiej powieści Thomasa P. Cullinana o tej samej nazwie. (Przypominamy: "Na pokuszenie" - ta powieść uwiodła Sofię Coppolę). Historia opowiada o żołnierzu (Colin Farrell), który zostaje ranny podczas wojny secesyjnej i trafia do żeńskiego internatu. Młode kobiety (wśród nich Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning)  początkowo nie są zadowolone z obecności mężczyzny, jednak z czasem niechęć ustępuje fascynacji. Romanse i zdrady sprawiają, że uczennice zaczynają ze sobą walczyć.

Vega znów szokuje

Miłośnicy filmów Patryka Vegi na pewno nie mogą doczekać się premiery “Botoksu”. W "Pitbullu" zobaczyliśmy, jak wygląda praca w policji "od kuchni". Tym razem reżyser zdemaskuje naszą służbę zdrowia. "Botoks" opowiada historię czterech kobiet, które stały się ofiarami lekarzy i koncernów farmaceutycznych. Wydarzenia z filmu są inspirowane szpitalną rzeczywistością, a aktorzy przenieśli na ekran życiorysy prawdziwych postaci.

Katarzyna Warnke, Film 'Botoks', reż. Patryk VegaKatarzyna Warnke, Film 'Botoks', reż. Patryk Vega mat. promocyjne

Podczas przygotowań do roli Sebastian Fabijański, Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski brali udział w prawdziwych operacjach i rozmawiali z lekarzami, którzy wyjawiali im swoje sekrety.

- Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii - zapewnia reżyser. (Przypominamy: Nowy zwiastun "Botoksu" wbija w fotel. Patryk Vega znów szokuje).

Premiery kinowe września:

  • 1 września

Bracia Lumière

Habit i zbroja

Inhumans

Na pokuszenie

O czym szumi las

Odwet

Pokolenia

Renegaci

Super Spark: Gwiezdna misja

Tanna

  • 8 września

Konstytucja

Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata

Na układy nie ma rady

Safari

To

Tulipanowa gorączka

  •  15 września

American Assassin

Gniazdo

Nie ma tego złego...

Powiernik królowej

Tarapaty

The Square

Zabójczy Jacques

  • 22 września

2 noce do rana

50 wiosen Aurory

Kingsman: Złoty krąg

LEGO® NINJAGO: FILM

Mięso

Piękny kraj

Ptaki śpiewają w Kigali

Przeżyć: metoda Houellebecqa

  • 29 września

Biegnij Amelio!

Botoks

Ciao Italia!

Linia życia

Maudie

Niewygodna prawda 2

Park

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: