Chyra i Gierszał w nowym filmie. "Pomiędzy słowami" opowie o emigracji [ZWIASTUN]

"Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak zostanie pokazany podczas 42. Festiwalu Filmowego w Toronto.

W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun "Pomiędzy słowami" -  najnowszego filmu Urszuli Antoniak. Dzieło zostanie zaprezentowane podczas 42. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, który rozpocznie się już 7. września.

Opowieść o emigracji

“Pomiędzy słowami” to historia 28-letniego prawnika Michaela (Jakub Gierszał) mieszkającego w Berlinie. Pewnego dnia mężczyzna spotyka swojego ojca (Andrzej Chyra), który stara się naprawić ich relację. Jego przyjazd z Polski sprawia, że syn rozpoczyna poszukiwania własnej tożsamości.

Gierszał w 'Pomiędzy słowami' Urszuli AntoniakGierszał w 'Pomiędzy słowami' Urszuli Antoniak mat. prasowe

Antoniak z sukcesami

"Pomiędzy słowami" to polsko-holenderska produkcja i czwarty film Urszuli Antoniak, która od ponad 20 lat mieszka w Holandii. Sukces przyniosły jej poprzednie dzieła - "Nic osobistego" otrzymał kilka prestiżowych nagród Festiwalu Filmowego w Locarno, w tym Nagrodę dla najlepszego pierwszego filmu.

"Pomiędzy słowami" - obsada

Razem z Andrzejem Chyrą i Jakubem Gierszałem z filmie zagrają m.in. Justyna Wasilewska (“Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”) oraz niemiecki aktor Christian Löber.

Justyna Wasilewska w 'Pomiędzy słowami' Urszuli AntoniakJustyna Wasilewska w 'Pomiędzy słowami' Urszuli Antoniak mat. prasowe

Zdjęcia do filmu powstały w Berlinie, Warszawie i Łodzi. Ich autorem jest Lennert Hillege. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Urszula Antoniak. Scenografię przygotowały Miren Oller i Katarzyna Jędrzejczyk, a kostiumy - Paulina Sieniarska. Producentem “Pomiędzy słowami” jest Opus Film, odpowiedzialny także za „Idę” Pawlikowskiego.

Kiedy polska premiera “Między słowami”?

Polska premiera najnowszego filmu Urszuli Antoniak odbędzie się w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa od 18. do 23. września.

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: