Ten film pokonał "Gwiezdne wojny". Michael Keaton o"American Assassin": Nie umiem wyjść z roli [WYWIAD]

Tylko u nas Michael Keaton opowiada o pracy na planie filmu, który stał się najbardziej oczekiwaną produkcją ostatnich miesięcy.

"American Assassin" z Michaelem Keatonem ("Birdman", "Batman") i Dylanem O’Brienem ("Więzień labiryntu") jest najbardziej oczekiwanym obrazem ostatnich miesięcy. Serwis “Variety” poinformował, że w ubiegłym tygodniu w sieci pojawiło się prawie 60 tys. wątków dotyczących filmu. To o 44 tys. mniej, niż zebrały najnowsze “Gwiezdne wojny”!

Dlaczego ekranizacja bestsellera Vince'a Flynna stała się aż tak popularna? Wszystko za sprawą głośnej kampanii reklamowej, w której twórcy zdecydowali się przygotować oddzielny zwiastun - tylko dla dorosłych (red band trailer). Po takiej reklamie popularność najnowszego filmu Michaela Cuesty gwałtownie wzrosła. Zobaczcie:

 

"American Assassin" - fabuła

Głównym bohaterem najnowszego filmu Michaela Cuesty jest Mitch Rapp (Dylan O'Brien), który traci ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) uczy go, jak być szpiegiem. Dzięki temu Mitch staje się maszyną do zadań specjalnych. Jego wyjątkowe umiejętności przydają się szczególnie, gdy grupa terrorystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Niestety okazuje się, że jednym z zamachowców jest były uczeń Hurleya - a to utrudnia sprawę.

'American Assassin''American Assassin' fot. Christian Black/Lionsgate, mat. prasowe

Michael Keaton nie był przygotowany do roli

W ekskluzywnym wywiadzie Michael Keaton opowiada, jak pracowało mu się z Dylanem O’Brienem, dlaczego nie był przygotowany do roli i jaki naprawdę jest grany przez niego Stan Hurley.

- Może się wydawać, że Stan to nieskomplikowany twardziel. Ale w rzeczywistości to szalenie inteligentny agent CIA, który prowadzi grę psychologiczną - zdradza aktor.

- Vice Flynn zrobił solidną dokumentację i stworzył postać, którą dobrze rozumiał. Jej myśli i słowa na mnie czekały, a ja uzupełniłem postać sobą. Zmieniliśmy trochę Stana w stosunku do powieści. Pracowałem nad tym z Michaelem Cuestą i scenarzystą Stephenem Schiffem - podkreśla Keaton.

Aktor przyznaje, że nie był aż tak przygotowany, jak Dylan O’Brien, bo na plan “American Assassin” trafił prosto ze zdjęć do “Spider-Man: Homecoming”. - Dylan to prawdziwy profesjonalista. Szybko zgraliśmy się na planie. On lubi rozmawiać między ujęciami. Nie chce pracować w odosobnieniu. A kiedy kamera jest włączona - natychmiast zamienia się w swoją rolę. Ja tak nie potrafię. Wolę pozostać w swojej roli - przyznaje Keaton.

'American Assassin''American Assassin' fot. Christian Black/Lionsgate, mat. prasowe

Reżyserem "American Assassin" jest Michael Cuesta, twórca takich telewizyjnych hitów, jak “Sześć stóp pod ziemią”, “Dexter” i “Czysta krew”, a za scenariusz odpowiada Stephen Schiff. Polska premiera filmu zapowiedziana jest na 15 września.

'American Assassin''American Assassin' mat. prasowe

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: