"Zabójczy Jacques" to komedia, która zachwyciła Francję. Zobaczcie polski zwiastun

"Zabójczy Jacques" Pascala Chaumeila to jedna z najlepszych francuskich komedii kryminalnych. Do polskich kin trafi już 15 września.

To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników czarnego, francuskiego humoru. Jeden z najlepszych reżyserów komediowych Pascal Chaumeil wraca z kolejnym hitem. "Zabójczy Jacques" to połączenie doskonałych dialogów, mocnej obsady i emocjonujących zwrotów akcji. Zapowiada się naprawdę obiecująco.

"Zabójczy Jacques" - fabuła

"Zabójczy Jacques" (fr. "Un petit boulot") to adaptacja powieści Iaina Levisona - "Since the Layoffs". W filmie poznajemy Jacques'a - mężczyznę z małego miasta, który tak, jak inni mieszkańcy, traci pracę po tym, jak zamknięto największą fabrykę w okolicy. Jednak to nie koniec jego problemów. Jacques zostaje porzucony przez dziewczynę, a jego długi rosną z dnia na dzień. Kiedy wydaje mu się, że gorzej już być nie może, bohater dostaje propozycję nie do odrzucenia od miejscowego bukmachera i mafioso. Jacques miałby stać się zabójcą na zlecenie. Jego pierwszym celem jest żona szefa.

'Zabójczy Jacques', reż. Pascal Chaumeil'Zabójczy Jacques', reż. Pascal Chaumeil mat. prasowe, copyright Nicolas Schul, Scope Pictures

Francja dostała kolejną dobrą komedię

Reżyserem "Zabójczego Jacques'a" jest Pascal Chaumeil - twórca takich hitów jak "Czysta robota" (2015), "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" (2012) czy "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" (2010), za który otrzymał nominację do Cezara.

Jego najnowszy film zachwycił francuskich krytyków. Portal Le JDD stwierdził, że najnowsza komedia Chaumeila to połączenie Kena Loacha i braci Coen. Le Parisien przyznał, że komedia "zabija śmiechem", a Femme Actuelle okrzyknął "Zabójczego Jacques'a" czarną farsą, rozkosznie niemoralną, oscylującą między thrillerem, a komedią ze świetnymi dialogami.

'Zabójczy Jacques', reż. Pascal Chaumeil'Zabójczy Jacques', reż. Pascal Chaumeil mat. prasowe, copyright Nicolas Schul, Scope Pictures

Produkcja "Zabójczego Jacques'a"

Za scenariusz, adaptację i rewelacyjne dialogi odpowiada Michel Blanc. Muzykę do filmu stworzył kompozytor Mathieu Lamboley, a zdjęcia są dziełem Manuela Dacosse'a.

"Zabójczy Jacques. Facet z licencją na rozśmieszanie" w kinach od 15 września.

'Zabójczy Jacques', plakat'Zabójczy Jacques', plakat mat. prasowe

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Więcej o: