Smarzowski kręci film o pedofilii w kościele. Na Targówku powstał ołtarz papieski [ZDJĘCIA]

Po głośnym "Księdzu" reżyser kolejny raz opowie o kościele katolickim. W filmie mają wystąpić Janusz Gajos i Robert Więckiewicz

Mieszkańcy Targówka nie wierzą w to, co widzą. Na terenie dawnego pola PGR stanął właśnie ogromny ołtarz w barwach Watykanu. Niektórzy zastanawiali się nawet, czy przy ich osiedlu odbędzie się jakaś uroczysta msza.

Smarzowski kręci film o pedofilii w kościeleSmarzowski kręci film o pedofilii w kościele fot. kultura.gazeta.pl

Dziś wszystko jest już jasne - ołtarz nie jest zapowiedzią przyjazdu Franciszka do Warszawy, tylko nowego filmu Wojtka Smarzowskiego - "3", a bródnowskie pole będzie udawać krakowskie Błonia.

Smarzowski kręci film o pedofilii w kościeleSmarzowski kręci film o pedofilii w kościele fot. kultura.gazeta.pl

Smarzowski znów opowie o kościele

Zdjęcia do "3" Smarzowskiego ruszyły na początku sierpnia. W swoim najnowszym filmie reżyser pragnie opowiedzieć o współczesnych problemach kościoła i księży, m.in. o pedofilii. Jak przyznał w rozmowie z weekend.gazeta.pl, denerwuje go, że na ten temat wciąż niewiele się mówi:

- Kościół nie rozliczył się z pedofilią w swoich szeregach i to jest temat, który mnie uwiera. I że kompletnie nie zajmuje się ofiarami, co jest po prostu podłe. Wkurza mnie to. (...) Księża mówią, że pedofile są w każdym środowisku. Ja myślę, że wśród czołgistów albo inżynierów jest ich trochę mniej - stwierdził.

- Nasi dziennikarze nie zadają sobie pytania, w jakiej polskiej parafii byli wcześniej księża zesłani – przepraszam: przeniesieni – na przykład na Dominikanę i tam dopiero złapani za pedofilię? Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film 'Spotlight'. Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - przyznaje reżyser.

Po głośnym "Księdzu" (Przypominamy: Wojciech Smarzowski na pewno znów zaszokuje. Zrobi film o Kościele w Polsce) reżyser postanowił kontynuować temat problemów w kościele katolickim.

Nieoficjalnie wiadomo, że w najnowszym dziele twórcy "Wesela" wystąpią jego ulubieni aktorzy: Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz, a także Jacek Braciak i Janusz Gajos.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]