Tomb Raider powraca! Zobaczcie, jak radzi sobie nowa Lara Croft [ZWIASTUN]

Brytyjska archeolog Lara Croft wraca na wielki ekran - zupełnie odmieniona. Znamy datę premiery!

"Tomb Raider", czyli seria filmów, gier komputerowych i komiksów o przygodach brytyjskiej archeolog Lary Croft, właśnie doczekała się kolejnej odsłony.

Kiedy w kwietniu ubiegłego roku pojawiły się plotki, że nową Larą Croft miałaby zostać Alicia Vikander - filigranowa Szwedka o twarzy dziecka, wielu fanów kultowej gry krytykowało ten pomysł. Porównywano ją do Daisy Ridley z najnowszych “Gwiezdych Wojen” (aktorka także była brana pod uwagę do tej roli), a także do kobiecej Angeliny Jolie, która zagrała w dwóch częściach filmu:  "Lara Croft: Tomb Raider" (2001) i "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (2003). Amerykanka idealnie odnalazła się w roli, zapewniając produkcjom ogromny sukces i stając się symbolem całej serii.

Zwiastun nowego "Tomb Raider" zaskoczył wszystkich

Teraz, kiedy do sieci trafił pierwszy zwiastun nowego filmu o przygodach Lary Croft, fani odetchnęli z ulgą. 28-letnia Alicia Vikander (prywatnie dziewczyna Michaela Fassbendera!) wygląda naprawdę rewelacyjnie.

Tomb Raider - First Trailer (2018) Alicia VikanderTomb Raider - First Trailer (2018) Alicia Vikander fot. IGN, kadr Youtube

Umięśniony brzuch, groźne spojrzenie i charakterystyczne warkocze sprawiają, że nie tęsknimy już za Angeliną. Widać, że nowa Lara nie boi się wyzwań. By zagrać jak najlepiej, Vikander przeszła morderczy trening i zmieniła styl życia. Jej kondycja jest tak dobra, że osobiście wzięła udział w scenach kaskaderskich - czekamy na nie z niecierpliwością.

Tomb Raider - fabuła

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. 21-letnia kobieta zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce pobytu swojego ojca. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy.

Tomb Raider - First Trailer (2018) Alicia VikanderTomb Raider - First Trailer (2018) Alicia Vikander fot. IGN, kadr Youtube

Produkcja najnowszych przygód Lary Croft

Reżyserem kolejnej części "Tomb Raider" jest Roar Uthaug ("Fala", "Ucieczka"), a oprócz Alicii Vikander ("Anna Karenina", "Kochanek królowej", "Tulip Fever") w filmie zagrają Dominic West ("300", "Prawo ulicy", "Chicago"), Walton Goggins ("Django", "Tożsamość Bourne'a") oraz Daniel Wu ("Warcraft: Początek").

Premiera nowego "Tomb Raider" zapowiedziana jest na 16 marca 2018 roku.

Tomb Raider (2018)Tomb Raider (2018) mat. prasowe

Więcej o: