Fani "Gry o tron" mogą być zaskoczeni. Jaime Lannister przeszedł totalną metamorfozę do nowej roli

Gwiazda serialu "Gra o tron" wystąpi w elektryzującym połączeniu thrillera i filmu psychologicznego. "Skazany" w kinach od 27 października.

Trudno rozpoznać w głównym bohaterze "Skazanego" Nikolaja Coster-Waldau. Jaime Lannister zapuścił siwe włosy i wąsy à la Hulk Hogan, dorobił się też kilku więziennych dziar. Jacob odsiaduje wyrok w więzieniu, należy do gangu neonazistów.

Jacob przystosował się do panujących w zakładzie karnym regułJacob przystosował się do panujących w zakładzie karnym reguł Fot. Kino świat/materiały prasowe

Choć trudno w to uwierzyć, Jacob prowadził kiedyś zupełnie normalne życie: był biznesmenem, kochającym mężem i troskliwym ojcem.

Przed wypadkiem Kate i Jacob byli szczęśliwym małżeństwemPrzed wypadkiem Kate i Jacob byli szczęśliwym małżeństwem Fot. Kino świat/materiały prasowe

Jednak te szczęśliwe chwile dawno przeminęły, a obecnymi kompanami Jacoba są członkowie gangu, m.in. znany z "Sicario" Jeffrey Donovan oraz Jon Bernthal, którego role w serialach "Daredevil" i "The Walking Dead" podbiły serca publiczności na całym świecie.

Jacob musiał dołączyć do ganguJacob musiał dołączyć do gangu Fot. Kino świat/materiały prasowe

"Skazany" - fabuła

Biznesmen Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) trafia do więzienia po spowodowaniu śmiertelnego wypadku. By przetrwać za kratkami, musi nauczyć się obowiązujących w zakładzie karnym reguł, ale również wyrachowania i sprytu. Z czasem Jacob zacznie rozumieć, że jedyną gwarancją na przeżycie jest dołączenie do któregoś z więziennych gangów. Decyzja, którą podejmie, uratuje go od śmierci, ale napiętnuje na resztę życia. Wkrótce po wyjściu z więzienia, przywódcy gangu zmuszą Jacoba do przeprowadzenia zbrojnej operacji przeciwko największym rywalom z ulic Kalifornii. Były skazaniec, chcąc nie chcąc, znajdzie się w sytuacji, w której zaciągnięte długi można spłacić wyłącznie przelaną krwią.

...i szybko nauczyć się bić...i szybko nauczyć się bić Fot. Kino świat/materiały prasowe

Kogo zobaczymy w "Skazanym"?

Oprócz Nikolaja Coster-Waldau ("Gra o tron", " Niepamięć", " Mama", "Bogowie Egiptu"), w filmie zagrają także Jon Bernthal (serial "Daredevil", "Furia", "Sicario", "Wilk z Wall Street", "The Walking Dead"), Lake Bell ("Wszyscy moi mężczyźni", "Własnym głosem", "Co się zdarzyło w Las Vegas"), Jeffrey Donovan (serial "Fargo", "Sicario", "Oszukana", "Uśpieni") oraz Omari Hardwick ("Drużyna A", "Kick-Ass", serial "Power").

Za scenariusz i reżyserię "Skazanego" odpowiada Ric Roman Waugh ("Skazaniec", "Infiltrator", "W cieniu śmierci").

 

A oto oficjalny plakat filmu:

Oficjalny plakat 'Skazanego'Oficjalny plakat 'Skazanego' Fot. Kino świat/materiały prasowe

"Skazany" w kinach od 27 października.

Jak podoba Ci się Nikolaj Coster-Waldau w nowym wcieleniu?
Więcej o: