Przeraża Was klaun z "To"? Nic dziwnego. Zobaczcie, jak wygląda bez charakteryzacji

Bill Skarsgard, który wcielił się w postać Pennywise'a z "To", przeraża ludzi na całym świecie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wygląda bez charakteryzacji.

, czyli ekranizacja książki Stephena Kinga, wciąż bije rekordy popularności i zachwyca widzów na całym świecie. Recenzenci chwalą doskonale poprowadzoną narrację, klimat i aktorstwo.

Pozostając w temacie aktorstwa, odbiorcom bardzo spodobało się obsadzenie Billa Skarsgårda w roli klauna Pennywise’a. Aktor przyłożył się do swojego zadania. Jak widać na poniższym nagraniu, nawet bez charakteryzacji potrafi skutecznie przerazić!

 

Jednak kiedy 27-letni Skarsgård pozbędzie się charakteryzacji i nie stroi demonicznych min...okazuje się, że jego widok zamiast przerażać, jest całkiem przyjemny dla oka. 

 

Wygląd Pennywise’a tak dalece odbiega od urodziwej twarzy aktora, że wiele osób niemal nie może uwierzyć, że w "To" widziało Skarsgård.

 

Kto by pomyślał, że połączenie Steve'a Buscemi i Macaulaya Culkina może dać tak interesujący efekt!

 

Horror opowiada o grupie dzieci z miasteczka Derry, w którym zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Kiedy przyjaciele orientują się, że nie są bezpieczni, na ich drodze staje przerażający Pennywise - czyli uosobienie wszystkiego, czego nienawidzimy w klaunach. Jego złośliwy uśmiech, czerwony nos i sterczące włosy przypominają najgorsze koszmary z dzieciństwa.

'To',  Andrés Muschietti, Warner Bros'To', Andrés Muschietti, Warner Bros mat. prasowe

Jednak przerażająca postać klauna nie odstraszyła widzów - wręcz przeciwnie, już w pierwszy weekend “To” pobiło rekord popularności. W ciągu pierwszych trzech dni film zarobił 179,1 miliona dolarów, z czego 117,2 miliona pochodzi z samych Stanów Zjednoczonych - a to absolutny rekord wśród wszystkich horrorów w historii. Takie wyniki są ogromnym zaskoczeniem także dla samych twórców, którzy zakładali, że film zarobi w USA jedynie 50 milionów dolarów.

Tuż po premierze filmu w sieci pojawiło się mnóstwo pozytywnych recenzji, które naprawdę zachęcają do pójścia do kina. Krytycy chwalą produkcję Muschiettiego za doskonale zbudowaną narrację, a także za obsadzenie Billa Skarsgarda w roli klauna Pennywise’a - podobno aktor poradził sobie o wiele lepiej, niż jego poprzednik - Tim Curry I, który wystąpił w pierwszej ekranizacji powieści Kinga - miniserialu “To” z 1990 roku.

'To''To' fot. Warner Bros, kadr Youtube

Popularność "To" wciąż rośnie, a producenci już zapowiedzieli, że pracują nad drugą częścią horroru. "To 2" będzie kontynuacją losów młodych bohaterów, jednak tym razem zobaczymy ich w dorosłym życiu. Reżyser Andrés Muschietti podkreślił jednak, że młodzi aktorzy pojawią się w filmie w licznych retrospekcjach, które mają być kluczowe dla fabuły.

Zobacz wideo
Jak wygląda klaun z "To" bez charakteryzacji?
Więcej o: