"Pitbull. Ostatni pies". Pasikowski o swoim filmie: Najbardziej oczekuję występu Dody

W Warszawie trwają zdjęcia do filmu "Pitbull. Ostatni pies" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy kultowych "Psów". Prezentujemy pierwsze zdjęcia z planu. Premiera w 2018 roku.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

"Pitbull. Ostatni pies" to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci. Nie zawiedzie zarówno fanów serialowego "Pitbulla", jak i miłośników ostatnich hitów Patryka Vegi – "Pitbull. Nowe porządki" i "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Dwa ostatnie filmy łącznie zgromadziły w kinach ponad 4 miliony widzów.

'Pitbull. Ostatni pies''Pitbull. Ostatni pies' Fot. Maciej Hachlica/Krzysztof Wiktor, Copyright Ent One Investments

"Pitbull. Ostatni pies" - kogo zobaczymy w obsadzie?

W rolach głównych zobaczymy "starą gwardię" bohaterów, czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla, oraz Rafała Mohra, czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico.

Obsadę najnowszego "Pitbulla" dopełniają: Dorota Rabczewska (Doda), Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokser Artur Szpilka.

Doda o swojej roli opowiadała już w rozmowie z Gazeta.pl. Kiedy ustalała szczegóły współpracy, nie było jeszcze wiadomo, że reżyserią nie zajmie się Patryk Vega. - Zamykam sagę Patryka, na wiosnę wchodzę na plan i zagram w trzeciej części. Rola została napisana chyba pode mnie. Gdy spotkałam się z Patrykiem, powiedział, że szukał aktorki, która byłaby jednocześnie brutalna i seksowna. Męska i zarazem sensualna - mówiła piosenkarka.

'Pitbull. Ostatni pies''Pitbull. Ostatni pies' Fot. Maciej Hachlica/Krzysztof Wiktor, Copyright Ent One Investments

Pasikowski o "Pitbull. Ostatni pies"

Pasikowski przejmuje "Pitbulla" od jego twórcy, Patryka Vegi. Co mówi o tym projekcie?

Staję na planie "Pitbulla 3" jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat - mówi reżyser.
Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. (...) Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda (...). A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości – mówi Władysław Pasikowski.

Efekty pracy reżysera i jego zespołu zobaczymy już w 2018 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Więcej o: