Po prostu "Solo". Poznaliśmy tytuł filmu o przygodach młodego Hana Solo

"Solo: A Star Wars Story" - tak będzie nazywał się kolejny film ze świata "Gwiezdnych Wojen". Po zakończeniu nagrywania zdjęć tytuł wyjawił reżyser Ron Howard.

"Solo: A Star Wars Story" - tak będzie nazywał się kolejny film, którego premiera planowana jest na maj 2018 roku. W główną rolę wcieli się Alden Ehrenreich.

Film będzie opowiadał o przygodach młodego Hana Solo. Dowiemy się jak stał się legendarnym przemytnikiem (i łajdakiem), którego później Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznali w kantynie w Mos Eisley.

"Solo: A Star Wars Story" - kto w obsadzie?

Na ekranie zobaczymy również gwiazdę serialu HBOGra o tron” Emilię Clarke oraz Woody'ego Harrelsona. Donalda Glover wcieli się w rolę młodego Lando Calrissiana.

Za kamerą produkcji o Hanie Solo początkowo stali Chris Miller i Phil Lord. Jednak w czerwcu tego roku poinformowano, że ich obowiązki przejął nowy reżyser - Ron Howard. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan oraz Jon Kasdan.

"Solo" to drugi film z cyklu "Gwiezdne wojny - historie"

Do tej pory swoją premierę miało siedem części sagi "Gwiezdne Wojny", George Lucas wyreżyserował cztery z nich (części I, II, III i IV). Tak wygląda chronologiczne zestawienie tytułów (w nawiasie rok premiery):

Część I: Mroczne widmo (1999)
Część II: Atak klonów (2002)
Część III: Zemsta Sithów (2005)

Część IV: Nowa nadzieja (1977)
Część V: Imperium kontratakuje (1980)
Część VI: Powrót Jedi (1983)

Część VII: Przebudzenie mocy (2015)
Część VIII: Ostatni Jedi (premiera w grudniu 2017)
Część IX: jeszcze niezatytułowana (premiera w 2019 roku)

W 2016 roku odbyła się premiera filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Pierwszego samodzielnego kinowego filmu osadzonego w świecie "Gwiezdnych Wojen", który nie skupia się na historii rodu Skywalkerów. Film o przygodach młodego Hana Solo będzie drugim z cyklu, a w planach są kolejne:

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
Solo: A Star Wars Story (premiera w maju 2018)