Patryk Vega: scenariusz do "Kobiet mafii" powstał w więzieniu. Zagrają Dygant, Linda i Lubaszenko

"Kobiety mafii" to prawdziwa historia o żonach, córkach i kochankach gangsterów. Zobaczcie pierwszy plakat filmu i nieoficjalne zdjęcia z planu, które udostępnił Patryk Vega. Znamy też datę premiery.

"Botoks" odnosi kolejne sukcesy (Przypominamy: "Botoks" jest najchętniej oglądanym filmem w Polsce i Wielkiej Brytanii. "Teraz czas na USA" >>), a tymczasem Patryk Vega kończy pracę nad kolejnym scenariuszem!

Jego nowy film - "Kobiety mafii" będzie opartą na faktach historią kobiet żyjących w cieniu gangsterów z Grupy Mokotowskiej. Współtwórcą scenariusza jest odbywający wyrok gangster, który pracował nad filmem z celi:

- Po "Pitbullu. Nowych porządkach" skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz - przyznaje Vega.

- Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami. Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni. Powiedziałem mu: „Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie”. Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały „Kobiety mafii” – najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu.

 

"Kobiety mafii"  będą wnikliwym spojrzeniem w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce, ukazanym z perspektywy kobiet - żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.

Ich historia będzie łamać pewien schemat. Początkowo obserwujemy film sensacyjny z punktu widzenia mężczyzn. Po czym, w czterdziestej minucie, następuje zatrzymanie całej grupy i do więzienia idzie sto kilkadziesiąt osób. Od tej pory obserwujemy akcję z punktu widzenia pięciu bohaterek, które zostały na wolności. Dla przykładu, jedna próbuje przejąć interes po mężu, druga ucieka z facetem, którego nie udało się zatrzymać - zdradził nam reżyser.

- Na potrzeby tego filmu spotykałem się z kobietami, które robiły przeróżne rzeczy - handlowały narkotykami na międzynarodową skalę, były zamieszane w znane napady, jak ten na Wólce Kosowskiej - dodał.

"Kobiety mafii" - fabuła

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S - oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej.

 

Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).

 

Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

 

"Kobiety mafii" - obsada

W obsadzie "Kobiet mafii" pierwsze skrzypce zagrają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior.

 

Twórcy filmu zapowiadają, że w "Kobietach mafii" nie zabraknie humoru i wielkich emocji. Ciekawe, czy będą aż tak wielkie, jak w "Botoksie" (Przypominamy:To uczucie kiedy jesteś w kinie na filmie "Botoks" i po faceta przyjeżdża karetka bo zemdlał >>).

Zdjęcia do filmu są kręcone w Polsce, Maroko, Hiszpanii, Danii i Szwecji. Twórcami scenariusza są Olaf Olszewski i Patryk Vega.

 

"Kobiety mafii" w kinach od 23 lutego 2018 roku.

Pójdziecie do kina na nowy film Vegi?
Więcej o:
Komentarze (21)
Patryk Vega: scenariusz do "Kobiet mafii" powstał w więzieniu. Zagrają Dygant, Linda i Lubaszenko
Zaloguj się
 • kulfonnn

  Oceniono 41 razy 33

  Nikt tak kitu udającego prawdę nie potrafi wciskać jak Vega. Kolejna najprawdziwsza prawda, tym razem znowu o mafii. Każdy gangster siedzący w pierdlu tylko marzy o tym aby scenariusz napisać i pochwalić się przed 40 milionami Polaków kogo i jak zabił. Szykuje się kolejne dno dla obywatela który kocha nagłówki z faktu lub SE. Do tego zestaw tych samych aktorów, dialogi bazujące na bluzgach, montaż a'la teledysk i spartolony dźwięk. Sukces kasowy gwarantowany. Vega na ministra kultury. Amen.

 • pablo-102

  Oceniono 15 razy 11

  Jaki kraj taki Tarantino. Za bardzo cenię sobie własny czas aby płacić za zmarnowane 2 godziny na kolejnym gniocie Vegi. Poziom artystyczny i intelektualny odpowiedni dla Januszów głosujących na PiS.

 • wagadudu

  Oceniono 12 razy 8

  Będzie sequel - "Dzieci mafii", gdy zony osadzonych tez trafią do więzienia. Potem, w 50 minucie będzie zwrot akcji i cała sytuacja będzie pokazana z punktu widzenia rodziców bandytów - i tak powstanie kolejny sequel - "Rodzice mafii".

 • qqben

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, film na faktach, chyba na Fakcie.

 • 23tryt

  Oceniono 7 razy 5

  takie diskopolowe czasy nastały: PiS, KaeSWu, produkcje Vegi ... a publika wszystko łyka

 • justas32

  Oceniono 13 razy 5

  Kina dla chamów i prostaków ciąg dalszy. Kinematografia upada. Co prawda polska już dawno leżała, ale mimo to upadła jeszcze niżej - przez dawanie pieniędzy na filmy prymitywom kręcącym je dla motłochu ... ...

 • randalllster81

  Oceniono 4 razy 4

  Naprawdę musicie o tym pisać? Drugi raz w przeciągu paru dni?

  A później wyskrobiecie recenzyjkę jaki to zły film i nie warto na niego iść bo jest taki i owaki. A pod recenzyjką kolejnych 10 artykułów o tym, że Vega w tv śniadaniowej opowiadał o nawróceniu, odwróceniu i jeszcze raz nawróceniu.
  Vega jest pajacem. Ale dzięki m.in takim bzdurnym artykułom sporo oszczędza na promocji swoich "dzieł".
  Krzewcie dalej... "kulturę"...

 • wujekdolf

  Oceniono 5 razy 3

  coś czuje że to kolejne "dzieło" dla takich dresów jak patryk jaki.

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 1

  Wlasnie wyszedl ode mnie kominiarz... mial kalendarz... sugerowalem kalendarz z kominiarkami ten sprzedawal by sie lepiej... a tu prosze....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX