"Cudowny chłopak": od tego 10-latka moglibyśmy się wszyscy wiele nauczyć [ZWIASTUN]

Są takie filmy, po których trudno pozostać obojętnym. "Cudowny chłopak" jest jednym z nich.

Auggie Pullman ma 10 lat i właśnie idzie do 5 klasy szkoły podstawowej. Do tej pory wszystkiego uczyła go mama w domu, ale przyszła wreszcie pora na naukę razem z innymi dziećmi. Dla chłopca (Jacob Tremblay, znany też z nagrodzonego Oscarem "Pokoju") i jego rodziców (Owen Wilson i Julia Roberts) to wydarzenie bez precedensu. Auggie urodził się bowiem z licznymi deformacjami twarzy, ma za sobą dziesiątki operacji, dzięki którym w ogóle może funkcjonować normalnie, jednak jego wygląd odbiega od "normy". A jak wszyscy wiedzą, nikt nie potrafi być tak okrutny, jak dzieci - dla wszystkich, którzy są odrobinę inni.

 

Auggie jest jednak wyjątkowym dzieckiem. Wystarczy jedna pomocna dłoń, żeby pokazał swoim koleżankom i kolegom ze szkoły, na co tak naprawdę powinni zwracać uwagę.

Stephen Chbosky odpowiada zarówno za reżyserię jak i za scenariusz filmu. To jego "pierwszy raz" w roli reżysera. Napisał też scenariusz do "Pięknej i Bestii" oraz do filmu "Charlie". Do projektu udało mu się zaangażować znanych i nagradzanych aktorów: Julię Roberts i Owena Wilsona. W rolę Auggiego Pullmana wcielił się Jacob Tremblay, którego mogliśmy oglądać w "Pokoju" - zagrał tam syna Brie Larson, który pierwszy raz doświadcza świata.

"Cudowny chłopak" powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści pt. "Cud chłopak" autorstwa R.J. Palacio.

Film będzie można obejrzeć w kinach w dwóch wersjach - oryginalnej, z napisami i z dubbingiem. "Cudowny chłopak" będzie miał premierę 17 listopada 2017 roku.

"Cudowny chłopak" ("Wonder"), reż. Stephen Chbosky, prod. Lionsgate, Mandeville Films, 2017

Więcej o: