Znamy obsadę nowego "Króla Lwa". Beyoncé zagra Nalę, a Hans Zimmer skomponuje muzykę

Disney właśnie ogłosił pełną obsadę nowej odsłony kultowego "Króla Lwa" z 1994 roku. Znamy też datę premiery.

Nasza ulubiona bajka Disneya powraca w nowej odsłonie! Aktorska wersja "Króla Lwa" pojawi się w kinach już w lipcu 2019. Producenci właśnie zdradzili pełną obsadę filmu.

Aktorska wersja kultowej bajki ma opowiadać dokładnie tę historię, którą znamy z oryginału - tak, jak było to w przypadku "Pięknej i Bestii" i "Kopciuszka". Kolejna dobra wiadomość jest taka, że w remake'u znajdą się nasze ulubione piosenki z pierwszej części "Króla Lwa".

Król Lew 3DKról Lew 3D 

"Król Lew" - fabuła

"Król Lew" to opowieść o losach Simby - młodego lwa, który po śmierci ojca (ta scena to prawdziwy wyciskacz łez) zostaje wygnany z Lwiej Skały i zaczyna nowe życie. Jednak pewnego dnia syn Mufasy postanawia pogodzić się z przeszłością i powrócić do "Kręgu Życia".

"Król Lew" 2019 - obsada

W filmie nie zobaczymy prawdziwych aktorów, a zwierzęta, które będą mówić ludzkim głosem. Na ekranie pojawią się wszyscy najważniejsi bohaterowie, m.in. Simba (Donald Glover), Nala (Beyoncé), Mufasa (James Earl Jones), Scar (Chiwetel Ejiofor), Sarabi (Alfre Woodard), Zazu (John Oliver), Rafiki (John Kani), Timon (Billy Eichner) i Pumba (Seth Rogen).

Aktorską wersję "Króla Lwa" wyreżyseruje Jon Favreau ("Iron Man", "Iron Man 2", "Księga Dżungli”), a muzykę do filmu skomponuje niezastąpiony Hans Zimmer ("Interstellar", "Dunkierka", "Incepcja", "Król Lew", "Król Lew 2").

 

Oryginalny "Król Lew" powstał w 1994 roku. To jedna z pierwszych animowanych produkcji, w których wykorzystano efekty komputerowe. Kultowa bajka o przygodach Simby zdobyła m.in. 2 Oscary za najlepszą muzykę i piosenkę filmową, 3 nominacje do nagrody Grammy i 3 Złote Globy.

Nowa odsłona "Króla Lwa" pojawi się w kinach 19 lipca 2019 roku, czyli 25 lat po premierze pierwowzoru.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów filmów Disneya. Powstaje nowa adaptacja "Króla Lwa"

Więcej o: