Stuhr, Fronczewski, Musiał i Kukulska w nowych "Muminkach" [ZWIASTUN]

To wielka niespodzianka dla wszystkich fanów kultowej bajki. "Magiczna zima Muminków" trafi do kin tuż przed Gwiazdką. Zobaczcie polski zwiastun i teledysk Natalii Kukulskiej promujący film.

Muminki wracają! Nasi ulubieni bohaterowie wieczorynek z lat 90. już niedługo wystąpią na dużym ekranie. "Magiczna zima Muminków" będzie kolejną adaptacją serii książek, i komiksów fińskiej pisarki Tove Jansson.

"Magiczna zima Muminków" to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Do Finlandii zawitała zima, a wszystkie Muminki zapadają w głęboki sen, by po obudzeniu powitać piękno wiosny. Główny bohater - Muminek, postanawia się zbuntować i nie zasypiać. Zamierza obserwować śnieg i poznać Gwiazdkę - tajemniczego gościa, który już niedługo odwiedzi Dom Muminków.

 

"Magiczna zima Muminków" - obsada

W nowej odsłonie bajki usłyszymy m.in. Piotra Fronczewskiego - narratora zimowej opowieści, Macieja Musiała, który wcieli się w postać Muminka, Natalię Kukulską - jej głosem przemówi Mamusia Muminka oraz Macieja Stuhra, który wystąpi jako Tatuś Muminka.

Oto polski zwiastun kultowej bajki:

 

Muminki z lat 90. pokochał cały świat

Muminki zostały stworzone przez fińską pisarkę - Tove Jansson, autorkę książek, malarkę, artystkę i rysowniczkę niemal 1500 pasków komiksowych. Jej książki zostały przełożone na 40 języków.

Muminki są najbardziej znanymi bohaterami, które stworzyła. Brzydkie stworzenie, które kiedyś narysowała na ścianie, dało początek rodzinnej historii o przyjacielskich, podobnych do hipopotamów trolli z puszystymi ogonkami. Tove opisała losy Muminków w 12 książkach - pierwsza powstała jeszcze w czasach II Wojny Światowej.

Muminki - 76 - Remont u PaszczakaMuminki - 76 - Remont u Paszczaka fot. AEROzol, kadr Youtube

Muminki zdobyły ogromną popularność i przypadły do gustu nie tylko dzieciom. Ich przygody stały się inspiracją dla wielu filmów, m.in. animacji lalkowej zrealizowanej na przełomie lat 70. i 80.

 

Na motywach książek i komiksów Tove Jansson powstało kilkanaście produkcji telewizyjnych i filmowych. W Polsce najbardziej znany jest serial z lat 70. "Opowiadania Muminków" oraz wieczorynka "Muminki" - ta miała swoją premierę na antenie Telewizji Polskiej 21 maja 1993 roku.

Zobaczcie klip "Nie bój się!" w wykonaniu Natalii Kukulskiej promujący bajkę:

 

"Magiczna zima Muminków" zadebiutuje w kinach tuż przed Gwiazdką, czyli  22 grudnia. Reżyserami bajki są Jakub Wroński i Ira Carpelan.

Więcej o: