Tarantino skończył scenariusz do nowego filmu. Zwolnił producenta, a to nie koniec zmian

Quentin Tarantino wycofał się ze współpracy z Harveyem Weinsteinem i skończył pisać scenariusz do najnowszego filmu. W obsadzie "#9" pojawią się m.in. Leonardo DiCaprio i Jared Leto.

Quentin Tarantino właśnie zakończył pracę nad scenariuszem do swojego nowego filmu. Jednak, wbrew ostatnim doniesieniom, morderstwa Charlesa Mansona nie będą głównym tematem produkcji. Jak donosi magazyn Deadline:

- Nazywanie #9 filmem o Charlesie Mansonie jest jak nazywanie "Bękartów wojny" filmem o Adolfie Hitlerze, gdzie nazistowski przywódca pojawił się w scenie lub dwóch.

Okazuje się, że zbrodnie Mansona (m.in. zabójstwo Sharon Tate - żony Romana Polańskiego), będą tylko tłem dla głównych wątków z filmu. Wiemy też, że budżet produkcji wyniesie 100 milionów dolarów, a w obsadzie znajdzie się więcej aktorów, niż w "Nienawistnej ósemce".

Co wiemy o fabule "#9" ?

Ta wciąż stanowi sferę domysłów dla fanów reżysera. Wiadomo jedynie, że dramat rozegra się na przełomie lat 60. i 70. w Los Angeles i że stylistyka filmu będzie nawiązywać do kultowego "Pulp Fiction". Zdjęcia rozpoczną się w połowie 2018 roku, a premiera zapowiedziana jest na 2019 rok.

'Pulp Fiction''Pulp Fiction' fot. HBO

Tarantino zerwał współpracę z Weinsteinem

Tarantino planował nakręcić swój 9. film z Harveyem Weinsteinem, producentem takich hitów, jak "Pulp Fiction" i "Django", jednak kiedy wyszło na jaw, że ten molestował dziesiątki aktorek i kobiet, które pracowały dla wytwórni TWC (The Weinstein Company), Tarantino postanowił wycofać się ze współpracy. W wywiadzie dla New York Times przyznał, że jest wstrząśnięty całą sprawą, ale sam nie czuje się bez winy:

To nie były informacje z drugiej ręki. Wiedziałem o kilku rzeczach, które zrobił [...] i to zlekceważyłem. Cokolwiek teraz powiem, będzie brzmiało jak słabe wymówki. Nawołuję więc do innych facetów, którzy wiedzą więcej, żeby się nie bali - apeluje reżyser.

(Przypominamy: Skandal w Hollywood. Znany producent przez dekady molestował aktorki i modelki. "Jest mi przykro" >>).

Jednocześnie reżyser rozpoczął poszukiwania nowego producenta. Jak informuje Deadline, o prawa do nowego filmu Tarantino walczą wszystkie wytwórnie - z wyjątkiem Disneya.

Quentin Tarantino już negocjuje umowy z aktorami

Twórca "Bękartów wojny" już wie, kogo chciałby obsadzić w swojej najnowszej produkcji. Bardzo prawdopodobne, że w głównych rolach wystąpią ulubieni aktorzy Tarantino, czyli Brad Pitt i Samuel L. Jackson. W obsadzie mają pojawić się także Leonardo DiCaprio oraz Jared Leto, który sam zdradził, że otrzymał propozycję zagrania Charlesa Mansona.

 

W rolę Sharon Tate najpewniej wcieli się piękna Margot Robbie - gwiazda "Legionu samobójców" i "Wilka z Wall Street"‚ jednak do tej roli twórcy rozważają także Jennifer Lawrence.

To koniec kariery Quentina Tarantino?

Quentin Tarantino wielokrotnie powtarzał, że po nakręceniu dziesięciu filmów zamierza zakończyć reżyserską karierę. (Przypominamy: Quentin Tarantino: "10 filmów wystarczy". Reżyser zapowiada emeryturę >>). Czy to oznacza, że dramat "#9" będzie jego przedostatnią produkcją?

Więcej o: