"Thor: Ragnarok" idzie na rekord. Ale to kamienny Korg skradł show. Kto go zagrał?

Być może tak jak miliony ludzi na całym świecie widzieliście już w kinie "Thor: Ragnarok". I zapewne zastanawiacie się, kto zagrał Korga - gościa z kamieni i żwiru.

"Thor: Ragnarok" zaoferował fanom serii sporo nowych twarzy. Do grona czarnych charakterów dołączyła Cate Blanchett jako Hela, Bogini Śmierci, Jeff Goldblum wcielił się w Arcymistrza, poznaliśmy też Walkirię - Tessę Thompson. Ale to nie oni, ani nie "starzy" bohaterowie (Tom Hiddleston, Chris Hemsworth czy Mark Ruffalo) skradli całą sympatię widzów. Zrobił to kamienny Korg.

Korg czyli tak naprawdę kto?

W kamiennego humanoida wcielił się... sam reżyser filmu "Thor: Ragnarok" - Taika Waititi. To dla niego nie pierwszy występ przed kamerą. Grywał różne role w mniej znanych filmach, które przy okazji reżyserował ("Dzikie łowy", "Co robimy w ukryciu").

Występ Waititiego jako Korga ocenił jego kolega z planu, Chris Hemsworth - Thor:

Taika ma niezwykły talent. Zajął się reżyserią tak gigantycznej produkcji, a potem swoją postacią skradł cały film.

I rzeczywiście. Choć "Thor: Ragnarok" jest już bardziej komedią o superbohaterach, a nie ekranizacją komiksu, to właśnie występ drugoplanowego Korga okazał się najlepszy. A co o swoim aktorskim sukcesie mówi sam reżyser? Tak swój występ oceniał w rozmowie z Entertainment Weekly:

To nie moja wina, że to zapewne najlepsza postać z całego filmu. Zapewne dostanie swój spin-off.

Postać Korga znajdowała się w scenariuszu od początku, ale reżyser długo nie zawracał sobie nią głowy. Do tego stopnia, że do ostatniej chwili nie uzgodniono wszystkiego z aktorem, który podłożyłby głos Korgowi - do tej roli Waititi wymarzył sobie Dwayne'a "The Rock" Johnsona. A skoro Taika Waititi i tak pokazuje się w każdym filmie, w którym odpowiada za reżyserię, postanowił, że w najnowszym "Thorze" sam zostanie kamiennym Korgiem. I jeśli spodobał się wam występ Korga, to podziękujcie w myślach Chrisowi Hemsworthowi - to on przekonał reżysera, że Korg zasługuje na więcej czasu i więcej kwestii.

 

Kim jest Korg? Należy do humanoidalnej rasy Kronan - kamiennych "ludzi" z planety Ria. Korg jest dobrze znany fanom Marvela z komiksów. Kronan można było też moment zobaczyć w filmach "Thor: Mroczny świat" i w "Strażnikach Galaktyki vol. 2". W "Thor: Ragnarok" poznajemy Korga jako jednego z gladiatorów, którego zadaniem jest rozgrzać publiczność przed pojawieniem się na arenie Hulka.

"Thor: Ragnarok" - powiew świeżości i... gigantyczny sukces

Taika Waititi żartował sam w wywiadzie dla Business Insider, że za to, co zrobił z jednym z ukochanych dzieci Marvela, zapewne zostanie zwolniony i już nigdy nie zrobi filmu o superbohaterach.

Sami powiedzieli: Nie chcemy, żebyś kontynuował to, co zrobiliśmy dotychczas. Chcemy czegoś świeżego, nowego. No to zrobiliśmy coś, co jest zupełnie odmienne. Pamiętam, jak po kilku dniach pracy przyszedł do mnie Mark Ruffalo i powiedział: "Zdziwię się, jeśli w poniedziałek będziemy mieli jeszcze pracę. Mam wrażenie, że coś zepsuliśmy. Pozbędą się nas!"

Może i zepsuli, ale właśnie dzięki temu film Waititiego idzie na finansowy rekord. Po drugim weekendzie od premiery "Thor: Ragnarok" już teraz ma na koncie 427 milionów dolarów. Budżet nowego "Thora" wynosił "zaledwie" 180 milionów. Producenci zacierają ręce, bo to na pewno nie koniec finansowego sukcesu - "Thor" w USA wszedł do kin z tygodniowym opóźnieniem, więc również kolejne weekendy będą dla tego filmu bardzo korzystne. Chyba, że sukcesem okaże się "Morderstwo w Orient Expressie" Kennetha Branagha, które na ekranach pojawi się już w tym tygodniu (w Polsce dopiero 24 listopada).

Więcej o: