Zmarł Janusz Kłosiński. Aktor znany m.in. z "Czterdziestolatka" miał 96 lat

Janusz Kłosiński zasłynął z ról w "Czterech pancernych i psie", "Janosiku" i "Czterdziestolatku".

Zmarł Janusz Kłosiński. Informacje o śmierci artysty potwierdził Związek Artystów Scen Polskich w rozmowie z radiem RMF FM.

Kłosiński był aktorem teatralnym i filmowym, a także reżyserem. Ukończył PWST w Łodzi. W latach 60. został dyrektorem Teatru Nowego. Przygodę z filmem zaczął w 1953 roku.

Wystąpił m.in. w serialu "Dom" jako wachmistrz Antoni Kłos, w "Balladzie o Januszku", "Lalce", "Podróży za jeden uśmiech", "Rękopisie znalezionym z Saragossie" i "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Janusza Kłosińskiego zapamiętamy szczególnie z roli Józefa Jabłońskiego z powieści radiowej "W Jezioranach" oraz dyrektora Wardowskiego w "Czterdziestolatku".

Aktor miał 96 lat.

Więcej o:
Komentarze (169)
Zmarł Janusz Kłosiński. Aktor miał 96 lat
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 65 razy 63

  Rolę życia pan Janusz Kłosiński zagrał w komedii Stanisłąwa Barei "Niespotykanie spokojny człowiek" z 1975 roku. W latach 70. i 80. telewizja puszczała to w każdą Wigilię. I w odróżnieniu od "Kevina samego w domu" można się było zdrowo uśmiać nawet oglądając fim któryś raz z rzędu.

 • kieliszki

  Oceniono 48 razy 48

  Codziennie donoszą o śmierci znanych osób! :(
  "Cieszy się starzec, gdy przeżyje listopad i marzec" :(

 • howlin_wolf

  Oceniono 45 razy 45

  Niezapomniany starszyna Czernousow.

 • tomtg123

  Oceniono 39 razy 39

  wieczny odpoczynek.

 • kalowiec

  Oceniono 37 razy 37

  dawno go na deskach teatru nie widziałem...i tak po cichutku odszedł...kto został? Chyba jeszcze Franciszek Pieczka...z tych naprawdę wiekowych i zapamiętanych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX