"Liga Sprawiedliwości": Amazonki w bikini zamiast zbroi. Fani oburzeni

Zack Snyder postanowił zmienić wizerunek kobiety, który w "Wonder Woman" stworzyła Patty Jenkins. Reżyser rozebrał bohaterki "Ligi Sprawiedliwości". Teraz fani zarzucają mu seksizm.

Kiedy Zack Snyder ogłosił, że zrobi kolejny film o superbohaterach, fani oszaleli z radości. Po "Thorze" i "Wonder Woman" herosi z komiksów DC i Marvela wrócili do łask. W najnowszej "Lidze Sprawiedliwości" swoje siły połączą Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. Widać na nich Gal Gadot, Connie Nielsen i Robin Wright w roli bardzo skąpo ubranych Amazonek. Fani są oburzeni sposobem ich przedstawienia. W "Wonder Woman" kobiety były silne, waleczne i ... ubrane.

- Gdybyście się zastanawiali: To jest zdjęcie ukazujące, jak Amazonki wyglądały w "Wonder Woman"… obok fotki, na której widać ich wygląd w "Lidze sprawiedliwości". Pierwsze [kostiumy] projektowała Lindy Hemming, drugie – Michael Wilkinson. Sądzę, że to krok wstecz.

Inni twierdzą, że zarzucanie seksizmu twórcom "Ligi Sprawiedliwości" to przesada. W końcu Amazonki są postaciami inspirowanymi mitologią grecką, podobnie jak bohaterowie filmu "300", których ubiór (a raczej jego brak) nikogo nie dziwił.

- To fantastyczny przykład różnic pomiędzy spojrzeniem męskim a kobiecym - skomentowała na Twitterze Melissa Silverstein, dyrektor artystyczna Athena Film Festival.

Film Snydera nie jest pierwszym, który wywołał zdecydowaną reakcję. Kontrowersje wzbudzał już strój Diany w filmie "Wonder Woman". Reżyserka tłumaczyła, że to nie skąpy strój jest tu problemem:

- Myślę, że to seksistowskie. To bardzo seksistowskie powiedzieć, że nie można mieć tych obydwu rzeczy naraz - stwierdziła Patty Jenkins w CBS.

Stroje Amazonek można oceniać w kinie od 17 listopada.

Więcej o: