Złote Globy 2018: ''Twój Vincent'' walczy o statuetkę!

''Twój Vincent'' w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana rywalizuje m.in. z "Coco". Zwycięzców poznamy już 7 stycznia.

"Twój Vincent" czeka na Oscara (Przypominamy: Oscary 2018: Dwie polskie animacje oficjalnie walczą o statuetkę>> ), a w międzyczasie zdobywa kolejne prestiżowe nagrody. Dwa dni temu polsko-brytyjska produkcja została nagrodzona statuetką Europejskiej Nagrody Filmowej - jednego z najważniejszych konkursów na świecie. (Przypominamy: Polska animacja "Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową >> ).

Teraz okazuje się, że "Twój Vincent" walczy o kolejną statuetkę! Animacja została nominowana do Złotych Globów 2018 i będzie rywalizować z takimi produkcjami, jak: "Dzieciak rządzi" , "The Breadwinner" , "Fernando" i "Coco".

"Twój Vincent" to jedyny taki film na świecie

Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana w całości został namalowany farbami olejnymi techniką naśladującą styl Van Gogha. Twórcy filmu postanowili pokazać ostatnie dni jego życia w sposób najbliższy malarzowi - za pomocą jego własnych obrazów. Fabuła zaś jest niezwykle wciągająca – scenarzyści zamiast zrobić zwykły film biograficzny, stworzyli trzymający w napięciu kryminał.

''Loving Vincet'' | ''Twój Vincent''''Loving Vincet'' | ''Twój Vincent'' Materiały prasowe

Kiedy materiał filmowy był gotowy, wyświetlano pojedyncze kadry na płótnie. Przez dwa lata 115 malarzy z 19 krajów malowało farbami każdą klatkę, sekunda po sekundzie. By zanimować trzy sekundy filmu potrzebny był miesiąc wytężonej pracy malarzy.

''Loving Vincet'' | ''Twój Vincent''''Loving Vincet'' | ''Twój Vincent'' Materiały prasowe

Ostatecznie produkcja składa się z około 65 tys. obrazów, wyświetlanych z częstotliwością 12 na sekundę, razem składających się na 88 minut opowieści. W film wkomponowano też przeszło 120 dzieł samego van Gogha. Projekt realizowano częściowo we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych.

Ceremonia rozdania nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej odbędzie się 7 stycznia 2018 roku. Statuetki są przyznawane od 1944 roku. Jubileuszową, 75. galę poprowadzi komik Seth Meyers.

Złote Globy 2018 [LISTA NOMINOWANYCH] >>

Więcej o: