"Kobiety mafii": mamy zwiastun "bez cenzury". Aż kipi od przemocy i seksu

"Kobiety mafii" to prawdziwa historia o żonach, córkach i kochankach gangsterów. Patryk Vega pochwalił się pierwszym zwiastunem. Obejrzało go już milion (!) Polaków.

Patryk Vega właśnie udostępnił pierwszy zwiastun "bez cenzury" do swojego najnowszego filmu "Kobiety mafii", który trafi do kin już 23 lutego. Nie zabrakło w nim wulgaryzmów, przemocy i seksu, które powoli stają się głównym tematem dzieł ekscentrycznego reżysera. Ciekawe, czy po seansach "Kobiet mafii" widzowie będą trafiać na pogotowie - tak, jak było w przypadku poprzedniego dzieła Vegi (Przypominamy: Ludzie mdleją na "Botoksie" Patryka Vegi. W 6 dni film obejrzało ponad milion osób >> ).

"Kobiety mafii" to oparta na faktach historia kobiet żyjących w cieniu gangsterów z Grupy Mokotowskiej. Współtwórcą scenariusza jest odbywający wyrok gangster, który pracował nad filmem z celi:

- Po "Pitbullu. Nowych porządkach" skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz - przyznaje Vega.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

 Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami. Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni. Powiedziałem mu: „Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie”. Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały „Kobiety mafii” – najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

- Ich historia będzie łamać pewien schemat. Początkowo obserwujemy film sensacyjny z punktu widzenia mężczyzn. Po czym, w czterdziestej minucie, następuje zatrzymanie całej grupy i do więzienia idzie sto kilkadziesiąt osób. Od tej pory obserwujemy akcję z punktu widzenia pięciu bohaterek, które zostały na wolności. Dla przykładu, jedna próbuje przejąć interes po mężu, druga ucieka z facetem, którego nie udało się zatrzymać - zdradził nam reżyser.

- Na potrzeby tego filmu spotykałem się z kobietami, które robiły przeróżne rzeczy - handlowały narkotykami na międzynarodową skalę, były zamieszane w znane napady, jak ten na Wólce Kosowskiej - dodał.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

"Kobiety mafii" - fabuła

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S - oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej.

Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Kogo zobaczymy w filmie "Kobiety mafii"?

W obsadzie "Kobiet mafii" pierwsze skrzypce zagrają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior.

Twórcy filmu zapowiadają, że w "Kobietach mafii" nie zabraknie humoru i wielkich emocji. Ciekawe, czy będą aż tak wielkie, jak w "Botoksie" (Przypominamy:To uczucie kiedy jesteś w kinie na filmie "Botoks" i po faceta przyjeżdża karetka bo zemdlał >>).

Zdjęcia do filmu są kręcone w Polsce, Maroko, Hiszpanii, Danii i Szwecji. Twórcami scenariusza są Olaf Olszewski i Patryk Vega.

"Kobiety mafii" to nie jedyny zapowiedziany film Vegi. Reżyser ogłosił, że nakręci dwa kolejne filmy. Przypominamy: Patryk Vega zrobi dwa nowe filmy. "Odbył dziesiątki godzin rozmów z pedofilami i handlarzami żywym towarem" >>

Więcej o: