"Wataha 2": Rebrow, Iga Dobosz, a może Grzywa? Wybierz bohatera i wygraj gadżety [KONKURS]

Razem z HBO przygotowaliśmy dla Was konkurs! Odpowiedzcie na pytanie i poczujcie się jak w Bieszczadach!

Oglądacie 2. sezon "Watahy" z wypiekami na twarzy? To tak jak my! Jeśli chcecie wygrać gadżety od HBO, odpowiedzcie na jedno proste pytanie:

Który bohater z serialu "Wataha 2" jest Waszym ulubionym i dlatczego? Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs_kultura@agora.pl do 7 stycznia 2018 roku.

N A G R O D Y:

Głośnik bezprzewodowy z logo "Watahy", termosy, które idealnie sprawdzą się w górach, serialowe koszulki, a także specjalne mapy i smycze, dzięki którym nie zgubicie się w Bieszczadach!

Konkurs Wataha 2Konkurs Wataha 2 fot. kultura.gazeta.pl

Nie możecie się zdecydować, którą postać z serialu lubicie najbardziej? Przypomnijcie sobie nasze wywiady z głównymi bohaterami:

Leszek Lichota: Jesteśmy Słowianami i powinniśmy być z tego dumni [WYWIAD] >>

Aleksandra Popławska: "Wataha 2" to prawdziwe historie z polskiej granicy. Powinna to zobaczyć reszta świata >>

Zwycięzców wyłonimy 8 stycznia 2018 roku - tego dnia powiadomimy ich mailowo o wygranej.

Regulamin konkursu >>

"Wataha 2" - fabuła

Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Wiktor Rebrow (grany przez Leszka Lichotę) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, jest oficjalnie poszukiwany. Jak przyznaje aktor - w tym sezonie postać Rebrowa jest o wiele ciekawsza:

W tym sezonie Rebrow wygląda jak człowiek odizolowany od świata, jest trochę zaniedbany, trochę dziki. Przez to, że świat mu się zawalił i musiał wszystko w sobie przepracować, zmierzyć się z przeszłością - przyznał.

Bohaterowie nowego sezonu 'Watahy'Bohaterowie nowego sezonu 'Watahy' fot. HBO

Do Bieszczad wraca też prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska), która, po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy, otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa. Już w pierwszych scenach widzimy, że Dobosz wciąż pamięta o wydarzeniach z poprzedniej serii: 

- Dla Igi druga seria nie zaczyna się pomyślnie. Kilka rzeczy jej nie wychodzi, ciągle ma w pamięci tę nieudaną sprawę z pierwszego sezonu, kiedy do końca tropiła biednego Rebrowa, który okazał się niewinny - Iga uważa to za swoją największą porażkę -podkreśla Popławska.

Aleksandra Popławska w serialu 'Wataha'Aleksandra Popławska w serialu 'Wataha' KRZYSZTOF WIKTOR

W "Watasze 2" wyraźnie czuć słowiański klimat - obecne tam dialogi, żarty i detale sprawiły, że poczuliśmy się jak w domu. Ta "dzikość" spodobała się nie tylko Polakom. 1. sezon "Watahy" był emitowany w ponad 20 krajach - pokochali go m.in. widzowie z Niemiec, Czech i Holandii.

Więcej o: