"Gra o wszystko": Jessica Chastain jest lepsza od Leonarda DiCaprio? [ZWIASTUN]

Do kin niebawem wchodzi "Gra o wszystko". W roli głównej brawurowa Jessica Chastain i Idris Elba.

Aaron Sorkin kolejny raz dostarcza widzom życiorys bardzo ciekawego człowieka. Po "The Social Network" i "Steve Jobs" przyszedł czas na "Molly's Game" - czyli "Grę o wszystko". Tym razem Sorkin zajął się nie tylko scenariuszem, ale również reżyserią. To też jego pierwszy film o kobiecie - Molly Bloom, milionerce, szefowej pół-legalnego kasyna w USA, w którym grywali wszyscy najważniejsi ludzie w Stanach - od aktorów Hollywood, po polityków a kończąc na rosyjskiej mafii.

Sorkin znowu postawił na historię prawdziwą i opartą na faktach. Molly Bloom nie jest zmyślona. Istnieje naprawdę i Jessica Chastain, która wciela się w nią w "Grze o wszystko", opowiada jej historię bez upiększeń. Jej życiorys można porównać do Jordana Belforta, który zbił majątek na oszustwach finansowych. Molly Bloom prawie przez dekadę prowadziła nielegalne kasyno, jednak przez ten czas nie znaleziono powodów, dla których można by jej postawić zarzuty. Wystarczyła jednak drobna wpadka, by do jej drzwi zapukało FBI.

Czy Jessica Chastain jest lepsza od Leonadra DiCaprio? Oceńcie sami. W "Grze o wszystko" poznacie świat pokera od strony, do której niewielu ma dostęp. O stawki takie, jak w kasynie Molly, gra się tylko w najdroższych kasynach na świecie. Jednak ryzyko, jakie niosła ze sobą gra u Molly nijak się ma do ryzyka w kasynie np. w Monako czy Las Vegas.

"Gra o wszystko" ("Molly's Game"), reż. Aaron Sorkin, scen. Molly Bloom (na podstawie biografii), Aaron Sorkin, prod. STX Entertainment, Huayi Brothers Pictures, The Mark Gordon Company. W rolach głównych: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera, Jeremy Strong

Premiera: 5 stycznia 2018 roku

Więcej o: