"Czerwona jaskółka": Jennifer Lawrence uwodzicielką w nowym filmie szpiegowskim

"Czerwona jaskółka" to najnowsza produkcja z Jennifer Lawrence w roli głównej. Zapowiada się na naprawdę mocne kino akcji.

"Czerwona jaskółka" to film na podstawie powieści byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. W główną rolę wciela się Jennifer Lawrence - to ona zostanie tytułową "czerwoną jaskółką", czyli rosyjskim szpiegiem, której główną bronią jest urok osobisty i absolutna bezwzględność.

"Czerwona jaskółka" - fabuła

Dominika Jegorowa wbrew swojej woli zostaje wciągnięta w rosyjską szpiegowską machinę. Choć brzmi to jak zapowiedź starego filmu o Bondzie, to akcja i książki i filmu dzieje się tu i teraz - w Rosji Putina. Dominika przechodzi przez wycieńczające szkolenie, podczas którego uczy się, jak wydobywać informacje od szpiegów z obcych krajów. Jest bezwzględnie skuteczna, ale jednocześnie wciąż w tyle głowy pamięta, jak się znalazła w tym szpiegowskim gąszczu. Kiedy dostaje zadanie infiltracji amerykańskiego agenta, podejmuje niebezpieczną grę.

Jennifer Lawrence, Joel Edgerton i Jeremy Irons

U boku Jennifer Lawrence ("mother!", seria "X-men") zobaczymy również Joela Edgertona ("Bright", "Wielki Gatsby") i Jeremy'ego Ironsa. Film jest obecnie w fazie postprodukcji, premierę zapowiedziano na marzec 2018 roku. Reżyserią zajął się Francis Lawrence, który na swoim koncie ma takie filmy, jak seria "Igrzysk śmierci" (z Jennifer Lawrence w roli głównej), "Jestem Legendą" czy serię krótkich nagrań o znanych piosenkarzach.

Zdjęcia do "Czerwonej jaskółki" kręcono głównie na Węgrzech, Słowacji i w Austii. Ciężko powiedzieć, kto wpadł na pomysł, żeby "sparrow" przetłumaczyć jako "jaskółka", ale wina najpewniej leży po stronie polskiego wydawnictwa, które książkę Jasona Matthewsa zaprezentowało właśnie pod takim tytułem.

"Czerwona jaskółka" ("Red Sparrow"), reż. Francis Lawrence, scen. Justin Haythe, Jason Matthews. W rolach głównych: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Mary-Louise Parker, Douglas Hodge, Jeremy Irons. Prod. Chernin Entertainment, Film Rites. Premiera zapowiedziana na 2 marca 2018

Więcej o: