"Gniew": molestowanie w kościele wciąż budzi emocje. Takiej roli Blooma jeszcze nie widzieliśmy [ZWIASTUN]

"Gniew" to film zdecydowanie na czasie. Trudny, niewygodny i poruszający tematykę, która wciąż jest aktualna nie tylko w Irlandii.

Jak poradzić sobie z doświadczeniem molestowania w dzieciństwie przez księdza? Na to niewyobrażalnie trudne pytanie szukają odpowiedzi bracia Shammasian - Ludwig i Paul. W swoim najnowszym obrazie "Gniew" pokazują jeden z możliwych scenariuszy. 

"Gniew" to opowieść o współczesnej Irlandii. Malky (w tej roli Orlando Bloom) jest robotnikiem, pracuje przy rozbiórce lokalnego kościoła. Tłumi w sobie traumę z dzieciństwa, niekiedy wyładowując swoją agresję na samym sobie i najbliższych. Kiedy jednak do miasta przyjeżdża po wielu latach poważany przez wszystkich ksiądz, gniew Malky'ego ujawnia się w całej okazałości. W roli głównej - bezkonkurencyjny Orlando Bloom.

Irlandia od wielu lat boryka się z tematem molestowania seksualnego w kościele. Kościół wielokrotnie przepraszał za to, co działo się w tym środowisku przez wszystkie lata. Temat jest jednak wciąż żywy i rozpala emocje.

"Gniew" ("Romans"), reż. Ludwig Shammasian, Paul Shammasian, scen. Geoff Thompson. W rolach głównych: Orlando Bloom, Janet Montgomery, Charlie Creed-Miles, Anne Reid, Josh Myers. Premiera: 12 stycznia