Julia Roberts o "Cudownym chłopaku": Dzieci w tym wieku są najokrutniejsze

"Cudowny chłopak" dzisiaj wchodzi do kin. Warto na ten film zabrać się z całą rodziną, bo historia Auggiego każdego może dużo nauczyć.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie.

Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

O swoich rolach w filmie opowiadali Julia Roberts (mama Auggiego) i Jacob Tremblay (sam Auggie):

"Cudowny chłopak" - Julia Roberts i Jacob Tremblay rozmawiają o filmnie

Stephen Chbosky odpowiada zarówno za reżyserię jak i za scenariusz filmu. To jego "pierwszy raz" w roli reżysera. Napisał też scenariusz do "Pięknej i Bestii" oraz do filmu "Charlie". Do projektu udało mu się zaangażować znanych i nagradzanych aktorów: Julię Roberts i Owena Wilsona. W rolę Auggiego Pullmana wcielił się Jacob Tremblay, którego mogliśmy oglądać w "Pokoju" - zagrał tam syna Brie Larson, który pierwszy raz doświadcza świata.

"Cudowny chłopak" powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści pt. "Cud chłopak" autorstwa R.J. Palacio. Film będzie można obejrzeć w kinach w dwóch wersjach - oryginalnej, z napisami i z dubbingiem.

"Cudowny chłopak" otrzymał nominację do nagród filmowych BAFTA za najlepszą charakteryzację.

"Cudowny chłopak" ("Wonder"), reż. Stephen Chbosky, scen. Steve Conrad, Jack Thorne, prod. Lionsgate, Mandeville Films. W rolach głównych: Jacob Tremblay, Julia Roberts, Owen Wilson, Mandy Patinkin, Daveed Diggs. Premiera: 19 stycznia 2018

Więcej o: