"Mamma Mia!" po 10 latach doczeka się drugiej części. W obsadzie Streep, ale też ikona popu!

Doskonała wiadomość dla fanów musicalu "Mamma Mia!" w wersji filmowej oraz miłośników piosenek grupy ABBA. Kinowy hit doczeka się drugiej części i to już niebawem - premierę zapowiedziano w te wakacje.

"Mamma Mia 2: Here we go again" to tytuł drugiej części hitu sprzed 10 lat. W nowej produkcji ponownie wystąpią: Amanda Seyfried, Dominic Cooper, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgard i Colin Firth. Na zwiastunie zobaczycie również Meryl Streep - słynną Donnę z pierwszej części, jednak jej rola w filmie ma być epizodyczna, co bardzo smuci najwierniejszych fanów. Niepokoją się, że postać Donny mogła zostać uśmiercona w drugiej części filmu.

"Mamma Mia 2" pokaże wiele scen z młodości Donny. Do tej roli zaangażowano Lily James. Dowiemy się, jak Donna poznała wszystkich trzech ojców Sophie i jak to się stało, że jednak zdecydowała się na samotne macierzyństwo. Jednak co najbardziej interesujące, na grecką wyspę przybędzie również babcia Ruby - matka Donny, którą zagra... ponad 70-letnia supergwiazda piosenki, ikona popu - Cher. Piosenkarka pojawia się zresztą na zwiastunie śpiewająco, wykonując słynny utwór ABBY "Fernando".

 

Do obsady dołączają młodzi Bill, Sam i Harry - w ich rolach zobaczymy Jeremy'ego Irvine'a (Sam), Hugh Skinnera (Harry) i Josha Dylana (Bill). Poznamy również młode przyjaciółki Donny - Rosie i Tanyę. W tych rolach: Jessica Keenan Wynn (Tanya) i Alexa Davies (Rosie).

"Mamma Mia!" sprzed 10 lat została już filmem kultowym, oglądanym przez fanów po dziesiątki (jeśli nie setki) razy. Film dostał dwie nominacje do Złotych Globów, zgarnął wiele pomniejszych nagród filmowych. Niezależnie od Złotej Maliny dla Pierca Brosnana, "Mamma Mia!" naprawdę jest kochana na całym świecie. Czy druga część będzie lepsza od swojej poprzedniczki? Przekonamy się już w wakacje - o ile premiera w Polsce odbędzie się w tym samym terminie, co na świecie.

"Mamma Mia 2: Here we go again", reż. Ol Parker, scen. Richard Curtis, Catherine Johnson. W rolach głównych: Lily James, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Christine Baranski, Cher, Julie Walters, Meryl Streep. Premiera: 20 lipca 2018.

Więcej o: