Kinowe premiery lutego: Dużo prawdziwych historii i oscarowe hity

''Pełnia życia'' Was wzruszy, ''Kształt wody'' przeniesie do świata baśni, a ''Pomiędzy słowami'' pokaże inną perspektywę emigracji.

Wśród kinowych premier na luty znalazło się sporo filmów, których naprawdę nie można nie zobaczyć. Na przykład świetne - ''Pomiędzy słowami'' z Jakubem Gierszałem, Andrzejem Chyrą i  Justyną Wasilewską, w którym Urszula Antoniak opowiada o emigracji widzianej oczami zamożnego człowieka sukcesu, a nie, jak to zwykle bywa - nieszczęśnika wyjeżdżającego z Polski za chlebem. Rzecz dzieje się w czarno-białym Berlinie, dlatego oprócz wciągającej fabuły dostajemy też przepiękne zdjęcia Lennerta Hillege.

Jeśli chcecie, żeby wyjście do kina poprawiło Wam nastrój, zdecydowanie polecamy wybrać się na ''Plan B''. Najnowszy film Kingi Dębskiej (''Moje córki krowy'') pokazuje, że nawet jeśli spotykają nas trudne doświadczenia, to nie można tracić nadziei, bo z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Przypominamy: Kinga Dębska: "Plan B" pokazuje, że negatywne rzeczy, które nas spotykają, są po coś [WYWIAD] >>

Wszystkim tym, którzy lubią prawdziwe historie, polecamy ''Pełnię życia''. Film Jonathana Cavendisha - wielokrotnie nagradzanego operatora filmowego, to hołd dla jego rodziców. Kiedy ojciec filmowca - Robin Cavendish zachorował na polio, życie całej rodziny przewróciło się do góry nogami. Jednak dzięki wsparciu swojej żony - Diany Cavendish mężczyzna pokonał depresję i odzyskał siłę do walki. Film pokazuje, że prawdziwa miłość może czynić cuda.

Przypominamy: Diana Cavendish we własnej osobie: Robin uważał, że powinnam go zostawić [WYWIAD] >> 

Filmem, którego absolutnie nie można przegapić, jest ''Kształt wody''. ''Baśń dla dorosłych" Guillermo del Toro opowiada o kobiecie, która pracuje jako sprzątaczka w laboratorium rządowym. Pewnego dnia odkrywa, że naukowcy przeprowadzają tajny eksperyment, a ich ofiarą jest człekokształtne wodne stworzenie. Kobieta postanawia je uwolnić.

Kadr z filmu 'Kształt wody'Kadr z filmu 'Kształt wody' Materiały prasowe

Film zdobył 13 nominacji do Oscara, w tym za rolę pierwszoplanową dla Sally Hawkins. Niedługo później wokół produkcji powstało spore zamieszanie - okazało się, że niektórzy widzowie dostrzegają w filmie del Toro nadmierną inspirację dwoma innymi produkcjami. Przypominamy: Oscary 2018: "Kształt Wody" zdobył 13 nominacji, teraz jest oskarżony o plagiat >>

Wszystkie premiery kinowe lutego: 

2 lutego, piątek

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Niemiłość

Pełnia życia - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Plan B - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Ja, Godard

Miasto duchów

Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska

9 lutego, piątek

Disaster Artist

Nowe oblicze Greya - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Winchester. Dom duchów

Blask

Miłość pisana Braillem

14 lutego, środa <3

Czarna Pantera

16 lutego, piątek

Kształt wody  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Czwarta władza  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Pomiędzy słowami  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

Jeszcze nie koniec

Słudzy diabła

Szron

Miód dla dakini

Mąż czy nie mąż?

22 lutego, czwartek

Kobiety mafii  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

23 lutego, piątek

Nić widmo  - więcej o filmie przeczytasz tutaj >>

W ułamku sekundy

Jaskiniowiec

Wicher – dzikie konie

Gniazdo

The Place

Więcej o: