Dorociński z Rheonem w zwiastunie ''Hurricane''. Brytyjski film opowie o polskich bohaterach z Dywizjonu 303

Zwiastun ''Hurricane'' z Ivanem Rheonem i Marcinem Dorocińskim wbija w fotel. Już wkrótce poznamy historię Dywizjonu 303 widzianą oczami Anglików.

Najnowszy film z Marcinem Dorocińskim, Iwanem Rheonem i Milo Gibsonem opowiada o wydarzeniach związanych z polską brygadą pilotów, którzy siali spustoszenie wśród niemieckiej Luftwaffe. Czy można spodziewać się hitu?

Za film odpowiada David Blair, znany m.in. ''The Messenger'' i ''Away''. Obawy wywołuje fakt, że za scenariuszem stoi mało doświadczony Alistair Galbraith, dla którego film będzie debiutem.

Emocje studzą producenci, którzy poważnie podeszli do przygotowania swojego dzieła. Dzięki rozmowom z weteranami oraz ekspertami myślistwa postarano się zachować autentyczny klimat związany z II wojną światową.

Kto zagra w filmie o Dywizjonie 303?

W postać Jana Zumbacha wcieli się Iwan Rheon, który dał się poznać szerszej widowni jako Ramsay Bolton z serialu ''Gra o Tron''.

 

Przypominamy: "Gra o tron" 8. sezon: znamy datę premiery. Fani będą zawiedzeni >>

Z kolei Marcin Dorociński zagra Witolda Urbanowicza, czyli słynnego dowódcę dywizjonu.

Nie jest to jego pierwsza zagraniczna produkcja. Aktora można zobaczyć także w niemiecko-południowoafrykańsko-polskim serialu ''Cape Town'', duńskim dramacie ''Małżeńskie porachunki'', amerykańsko-brytyjskiej ''Operacji Anthropoid'' czy niemieckim ''Schandfleck - Der Usedom-Krimi''.

Przypominamy: Jamie Dornan i... Marcin Dorociński w "Anthropoid" >>

Na ekranach pojawi się również Milo Gibson, który wcieli się w pułkownika Johna Kenta będącego dowódcą eskadry.

Kiedy premiera ''Hurricane''?

Prawa do dystrybucji posiada wytwórnia Kino Świat. Data premiery nie została jeszcze podana.

Więcej o: