Znamy obsadę najnowszego filmu Agnieszki Holland. Wystąpi gwiazda ''The Crown'' i przyszły James Bond

Zdjęcia do "Gareth Jones" rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Reżyserka zdradziła szczegóły fabuły.

Prace nad najnowszym filmem Agnieszki Holland ruszyły pełną parą. Znamy już część obsady, a także datę wejścia na plan zdjęciowy.

"Gareth Jones" będzie oparty na prawdziwych wydarzeniach. Akcja rozegra się w latach 30. XX wieku, a głównym bohaterem będzie dziennikarz opisujący wielki głód na Ukrainie.

W tytułową postać wcieli się James Norton - gwiazdor znany z roli Księcia Andrzeja Bołkońskiego z serialu ''Wojna i pokój'', brany pod uwagę jako nowy kandydat na Jamesa Bonda.

 

Kolejną gwiazdą zaangażowaną w produkcję Holland jest Vanessa Kirby, czyli księżniczka Małgorzata z wielkiego hitu Netfliksa -  "The Crown". Tym razem aktorka wcieli się w postać dziennikarki.

 

"Gareth Jones" - fabuła

"Gareth Jones" to opowieść o ambitnym walijskim dziennikarzu, który przyjeżdża do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad z dyktatorem Józefem Stalinem. Spotyka tam reporterkę ''New York Timesa'' - Adę Brooks, która wprowadza go w rosyjski świat lat 30. i ostrzega przed rządową propagandą. Dziennikarz za wszelką cenę stara się dociec prawdy - wyjeżdża na Ukrainę i opisuje zjawisko wielkiego głodu. Swoim przerażającym odkryciem dzieli się z młodym George’em Orwellem, a to ma wpływ na jego słynną powieść - ''Folwark zwierzęcy''.

- Scenariusz łączy w bardzo artystyczny i oryginalny sposób kilka kwestii z XX wieku, które wydają się dziś szczególnie aktualne" - powiedziała Holland w rozmowie z "Variety".Słynna powieść George'a Orwella ''Folwark zwierzęcy'' ma w sobie wszystko: ujawnia mechanizmy totalitarnego fałszu i terroru, który można zwalczać tylko przez opór przed oszustwem i przemocą - dodała.

Agnieszka HollandAgnieszka Holland Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Autorką scenariusza jest amerykańska dziennikarka Andrea Serdaru-Barbul. Zdjęcia do filmu będą powstawać w Polsce, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii i rozpoczną się już 26 lutego.

Co sprawia, że film wygląda filmowo? Takie chwyty stosują specjaliści

Więcej o: