''Plan B'': Ta wersja ''Jeszcze w zielone gramy'' Młynarskiego sprawia, że mamy ciarki

Film ''Plan B'' Kingi Dębskiej już w kinach. Muzyka odgrywa w nim szczególną rolę.

Już od dziś (16 lutego) do sklepów trafił soundtrack z piosenkami z filmu „Plan B” z przebojem „Jeszcze w zielone gramy” w interpretacji Darii Zawiałow. Piosenka powstała specjalnie do filmu Kingi Dębskiej. Film można oglądać w kinach w całej Polsce. Produkcja zgromadziła już ponad 220 tys. widzów.

Jednym z ogromnych atutów filmu "Plan B" jest ścieżka dźwiękowa, która zawiera piękne nastrojowe utwory. Największym przebojem, który słuchacze znajdą na soundtracku, jest autorska wersja utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu Darii Zawiałow. W ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki piosenka po raz kolejny była na szczycie.

'Plan B' - teledysk do piosenki wykonanej przez Darię Zawiałow 'Jeszcze w zielone gramy''Plan B' - teledysk do piosenki wykonanej przez Darię Zawiałow 'Jeszcze w zielone gramy' materiały prasowe

Darię Zawiałow w filmie Kingi Dębskiej można nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć.

- Udział w filmie "Plan B" był zarówno  dla mnie, jak i dla chłopaków z zespołu dużą przygodą, a reżyserka Kinga Dębska oraz grająca jedną z głównych ról Kinga Preis są nadzwyczajnie wspaniałe! – mówi Zawiałow.

"PLAN B" - Daria Zawiałow - teledysk do piosenki "Jeszcze w zielone gramy"

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera również utwory słowackiego kompozytora Michala Novinskiego oraz piosenki znanych czeskich i słowackich artystów.

- Cieszę się, że udało mi się przekonać producentów do Michala Novinskiego, czeskiego kompozytora od Jana Sveráka, od Jana Hrebejka, który trochę inaczej myśli o muzyce niż polscy koledzy - zresztą wspaniali - on się po prostu nie boi melodii - powiedziała Legalnej Kulturze reżyserka Kinga Dębska.

"Plan B" to film o miłości, pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B.

Przypominamy: Kinga Dębska: "Plan B" pokazuje, że negatywne rzeczy, które nas spotykają, są po coś [WYWIAD] >>

"Plan B" powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części "Listów do M." oraz "Po prostu przyjaźń".

Lista utworów z soundtracku do filmu "Plan B":

1. STAY - Jana Andevska

2. MIREK - muzyka oryginalna Michal Novinsky

3. HAPPY R. - EOST

4. KLARA - muzyka oryginalna Michal Novinsky

5. SUNLIGHT OF MY HEART - James Harries

6. SAMOTNOŚĆ - muzyka oryginalna Michal Novinsky

7. I'M THE EXPLODING - EOST

8. MIŁOŚĆ - muzyka oryginalna Michal Novinsky

9. CICHE SZCZĘŚCIE - muzyka oryginalna Michal Novinsky

10. NOWY DZIEŃ - muzyka oryginalna Michal Novinsky

11. POGRZEB - muzyka oryginalna Michal Novinsky

12. NATALIA I BARBARA - Kinga Preis i Dorota Kolak - dialog z filmu

13. JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Daria Zawiałow

14. PLAN B - muzyka oryginalna Michal Novinsky

Michal Novinski (ur. w 1971 r.) to słowacki kompozytor, autor muzyki do wielu filmów pełnometrażowych oraz spektakli teatralnych. Zdobywca dwóch Czeskich Lwów, nagród Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji, za muzykę do oscarowego filmu reżysera Jana Sveráka „Kuki powraca” (2010) oraz do filmu „W cieniu” (2012) docenionego przez krytykę kina noir w reżyserii Davida Ondrícka, do którego ścieżkę dźwiękową napisał wspólnie z Janem P. Muchowem. Trzykrotny laureat nagrody Słowackiej Akademii Filmu i Telewizji, Słonko w Sieci, za najlepszą muzykę do filmów. Współpracował z reżyserem Petrem Zelenką przy tworzeniu muzyki do jego teatralnego przedstawienia „Gatunki zagrożone” (2011). Wśród ostatnich prac Novinskiego znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów „Boso po ściernisku” (2017) i „Trzech braci” (2014) Jana Sveráka, hitów czeskiego box office’u, pełnometrażowych „Aniołów dnia powszedniego” (2014) w reżyserii uwielbianej przez publiczność Alice Nellis oraz dokumentu Martina Štrby „Fala vs. brzeg” (2014). Stworzył także muzykę do „Nauczycielki” – najnowszego filmu Jana Hrebejka, którego premiera odbyła się podczas MFF w Karlowych Warach w 2016 roku i który otrzymał nagrodę FICX za najlepszą muzykę na 54. MFF Gijón w Hiszpanii. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji (CFTA) oraz Słowackiej Akademii Filmu i Telewizji (SFTA).

Płytę możecie kupić TUTAJ >>

Więcej o: