Ten polski film walczy o Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. Zobaczcie zwiastun ''Twarzy"

''Twarz" Małgorzaty Szumowskiej znalazła się w konkursie głównym Festiwalu Filmowego Berlinale 2018. Film trafi do kin już 6 kwietnia.

"Twarz", czyli nowy film Małgorzaty Szumowskiej walczy o najważniejszą nagrodę trwającego od kilku dni Berlinale 2018. Uroczysty pokaz polskiego filmu odbędzie się w najbliższy piątek.

Przypominamy: Berlinale 2018: goście obejrzą film o polskich bohaterach wojennych, ''Twarz'' Szumowskiej w konkursie głównym >>

Dzieła polskiej reżyserki od lat zachwycają międzynarodową publiczność. Szumowska ma już na koncie Srebrnego Niedźwiedzia z 2015 roku za najlepszą reżyserię "Body/Ciało" oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: "W imię…".

Zobacz też: Berlinale poruszone. Szumowska pokazała "Ciało" >>

O czym opowiada ''Twarz''?

Najnowszy film Szumowskiej to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

W roli głównej zobaczymy Mateusza Kościukiewicza („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”), któremu partnerować będą: Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol.

 

Za zdjęcia i montaż odpowiadają stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską - Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”).

Berlinale i polskie akcenty

Oprócz wspomnianych produkcji Małgorzaty Szumowskiej, w ostatnich latach udział w Konkursie Głównym Berlinale brały takie polskie filmy jak "Pokot" Agnieszki Holland, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz obraz "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego czy "Tatarak" Andrzeja Wajdy.

Przypominamy: Berlinale 2018: Nie będzie obcasów i obcisłych sukienek. Bunt aktorek na festiwalu filmowym >>

"Twarz" wejdzie do kin 6 kwietnia 2018 roku.

Więcej o: