Oscary 2018: Gdzie obejrzeć oscarową galę?

Przed nami najważniejsze filmowe wydarzenie roku. Oscary 2018 zostaną wręczone już 4 marca. Wiemy, gdzie zobaczyć transmisję.

Jest taka noc w roku, na którą czekają wszyscy fani kina. Już 4 marca odbędzie się uroczysta 90. gala rozdania Oscarów. Najważniejsze nagrody filmowe zostaną przyznane w 24 kategoriach.

Przypominamy: Oscary 2018: Które filmy mają największe szanse na wygraną? >>

Tak, jak rok temu, na kultura.gazeta.pl poprowadzimy dla Was relację z Oscarów 2018.

Oscary 2018 - transmisja

Gdzie obejrzeć transmisję z Oscarów? W Polsce jedyną telewizją, która wyemituje imprezę będzie Canal+. Gala rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy z 4 na 5 marca, a poprzedzą ją rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. Studio oscarowe poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Katarzyna Janowska. W poniedziałek, 5 marca, o 21:00 przedstawiona zostanie skrócona relacja z gali.

Oprócz tego transmisja z Dolby Theatre będzie emitowana na oficjalnej stronie Oscarów - TUTAJ >>

Kto będzie mógł zobaczyć transmisję Canal+?

Oscary 2018 w Canal+ - zarówno transmisję, jak i Studio oscarowe, będą mogli obejrzeć wszyscy użytkownicy platformy nc+ (także ci, którzy nie posiadają na co dzień Canal+ w swoim pakiecie) oraz abonenci wybranych sieci kablowych.

90. galę wręczenia Oscarów poprowadzi Jimmy Kimmel. Gwiazdor ''Jimmy Kimmel Live!'' będzie pełnił rolę gospodarza najważniejszego filmowego wieczoru w Hollywood po raz drugi. W programie komika regularnie pojawiają się gwiazdy kina, a najpopularniejsze skecze w internecie gromadzą kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

 

Oscary 2018 - polski film walczy o statuetkę

Dlaczego warto obejrzeć tegoroczne Oscary? Na przykład dlatego, że wśród nominowanych filmów znalazła się polska produkcja - ''Twój Vincent'' (''Loving Vincent'') w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film opowiadający o ostatnich dniach z życia Vincenta van Gogha walczy o statuetkę w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.

 

Konkurencja jest spora - do walki o statuetkę stanęły 4 świetne animacje, w tym ''Coco'' Disneya... a wiadomo, że to ich produkcje zgarniają Oscary bez przerwy od kilku lat. Z drugiej strony "Twój Vincent" zachwycił międzynarodowych krytyków i jest jedynym filmem na świecie namalowanym ręcznie. Produkcja ma już na koncie Nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej, a także nominację do BAFTA, Złotych Globów i Złotych Lwów.

Przypominamy: Oscary 2018: ''Twój Vincent'' może pokonać Disneya. Tym animacjom się udało >>

Czy polski film zdobędzie Oscara? Dowiemy się już 4 marca.

Akademia Filmowa nagrodziła wielu polskich twórców. Zobacz, którzy rodacy dostali Oscara

Więcej o: